Matěj Pokorný obhájil březnové vítězství

Velmi početná ekipa 36 startujících hráčů se prezentovala na dubnovém Letenském poháru jednotlivců 17. dubna na Radavě. Tento turnaj je takové dlouhodobé neoficiální mistrovství o nejlepšího radavského hráče.

Letos na vítězství v turnaji dosáhli pouze Matěj Pokorný a Aleš Vlasák. Ale v dubnovém poháru v prvním kole tyto favority překvapil Michal Černý s náhozem 397 bodů ze dvou her. S odstupem pěti kuželek se na druhém místě umístil Dan Morávek. Bronz držel Láďa Josef za 390 bodů a pozici nejlepší ženy vybojovala Jana Kubíčková, když obsadila moc pěkné čtvrté místo v prvním kole.

Druhé kolo bylo pořádné síto, protože ze 36 hráčů postupovala jen osmnáctka nejlepších a že to bylo pořádné drama se dozvíte níže. Ale byl to znovu Michal Černý, který ignoroval předchozí statistiky a ještě lepším výkonem 427 bodů vyhrál i kolo druhé. Nad čtyřista bodů zaznamenali ještě druhý Marek Straka (412 b. ) a třetí Matěj Pokorný s výkonem 402 bodů. Hned v závěsu byl Aleš Vlasák, a schylovalo se opět k velkému souboji dvou hlavních favoritů. Prokletí druhého kola konečně zlomil Petr Šiller, který po nadějném začátku v úvodních kolech minulých pohárů, vždy shořel jako papír, ale tentokrát si druhé kolo pohlídal a postoupil z pátého místa. V souboji o nejlepší ženu druhého kola porazila Jana Kubíčková Aničku Doubravovou o dvě kuželky a obsadila desáté místo. Pak tady máme řadu hráčů, kteří tentokrát nedobrovolně přenechali místo ve finále jiným hráčům – Plzenský, Morávek, Kotáb, Martiška či Šuléř. Od nich se finále čeká, ale jak říká slovenské přísloví „nie je každý deň nedeľa“ zvlášť, když byla středa.

Ve druhém kole pak došlo na zajímavou situaci, kdy dva hráči obsadili poslední postupové místo. Ale rozuzlení bylo ještě kouzelnější. Na inkriminovaných pozicích (18. až 19. místo) se umístili zásluhou 310 bodů Tonda Tichý a Franta Nečas. Oba trošku s pesimistickou náladou, že postup nedopadne, se opět přezuli do bowlingových bot a šli na rozstřel. V rozstřelu uspěl Tonda Tichý a trošku smutný Franta se po jednom hodu opět zouval, že je to jeho konec v turnaji. Ovšem Víťa Bureš naházel 309 bodů a zklamaný odešel, jelikož se domníval, že o jednu kuželku vypadnul. Jaksi ale zapomněl připočítat svoje bonusové body za první kolo, které ho posílali do finále. To vyústilo v situaci, kdy Franta Nečas opět nazul bowlingové „střevíce“ a nakonec finále zdárně absolvoval.

Druhé kolo bylo nakonec to nejdramatičtější, co dubnový Letenský pohár přinesl. Ve finále jsme čekali velké výkony od bratří Straků a Aleše Vlasáka, kteří hráli spolu na dráze, ale protože se soustředili spíš na výkony na baru, tak bowlingově to nebylo úplně ono. Pěkné finále odehrál Tonda Tichý (332 b.), který skončil i díky jeho fan clubu na konečném osmém místě. Páté místo obsadil Petr Šiller (344 b.) a ukázal, že trénink se vyplácí. Petr se dostal ve výsledkové listině do vybrané společnosti hráčů, kteří bowling už nějaký ten pátek hrají a často sbírají turnajové medaile. Pozici nejlepší ženy hájila celý turnaj zdárně Jana Kubíčková a povedeným finálovým výkonem si došla pro hezké čtvrté místo. K brambůrkům přidala lahev vína, které si za její počin odnesla. Jak začal, tak skončil a bronz vybojoval Láďa Josef za 365 bodů. Michal Černý naházel o tři bodíky více a byla z toho pěkná stříbrná medaile, kterou Michal jistě docení po sezóně, až uvidí, že pozice nejvyšší je letos rezervovaná pro minimum jmen. Matěj Pokorný je jméno vítěze tohoto turnaje. Matěj finálové startovní pole roztrhal už úvodní finálovou hrou 252 bodů (nejvyšší nához večera a mimochodem jiná dvoustovka už ve finále nepadla). A nikoho nenechal na pochybách, kdo je aktuální radavský šampion. S náskokem více než šedesát bodů se mu povedla obhajoba z březnového turnaje. Jeho tři účasti na pohárech přetavil ve tři vítězství. Gratulujeme! A vyhlašuji speciální bonus lahev Bohemky + jednu hodinu bowlingu zdarma, na hráče, který zvítězí v Letenském poháru, pokud se Matěj turnaje zúčastní!

Foto nejlepších, výsledky turnaje a žebříček celé série najdete v příloze. V sérii se letos počítá osm nejlepších výsledků, takže i ti co mají dvě absence jsou stále ve hře v celkovém pořadí.

Do konce dubna můžete na Radavě absolvovat ve středu 24. dubna Kamenickou Iron Devítku, kterou pořádá Jan Babka a v květnu se krom pravidelných lig můžete těšit v rámci našich středečních turnajů na Radavský Double  8. května  od 16 hodin, 15. května proběhne letošní pátý Letenský pohár a 22. května mají ženy poslední předprázdninovou Večerní růži