Matěj Vojkovský vítězem Devítky Raketa cup

V rámci bowlingové série Raketa cup 2021 byl uspořádán v Raketě bowling další turnaj, kterého se zúčastnilo 27 hráčů a hráček. Svou skvělou formu potvrdil novopečený juniorský mistr republiky a velký opavský talent, Matěj Vojkovský. Hned v úvodní kvalifikaci zaznamenal 2 třístovky a ve finále přidal třetí. Takže vyhrál v podstatě vše, co se vyhrát dalo. Stal se vítězem kvalifikace, celkovým vítězem turnaje a odnesl si cenu i za nejvyšší nához v tomto turnaji. Ostatní bowleři se prali jen o zbylá pořadí. Ve finále se představilo 9 mužů a překvapivě také 3 ženy. Celkově 2. místo obsadil Martin Orálek a krásný bronz si odnesla Katka Hejdučková starší, která získala zároveň cenu určenou pro nejlepší ženu.

Bramborovou pozici obsadil ostravský hráč Michal Poprocký, přestože v poslední hře zaznamenal také 300 bodů. Katka Hejdučková mladší skončila 5. a Jan Hoschna, který postoupil z kvalifikace z 2.místa obsadil až 6. místo i když i on pokořil ve finále 300 bodů.

Další místa obsadili, Andrzej Bednarz (7.), Jan Filuš (8.), Vítězslav Samel (9.), Anna Filušová (10.), Roman Jenšovský (11.) a Karel Vágner (12).

Další turnaj jednotlivců se bude konat v neděli 19. září, tentokrát jako turnaj klasický.

Na fotce je zleva Orálek (2.), Vojkovský (1.) a Hejdučková (3.)