Matěj Vojkovský vítězem Velikonoční devítky

Na Velikonoční neděli se v opavském sportovním centru Raketa Bowling konal turnaj jednotlivců, kde ke STRIKU stačilo shodit i devět kuželek. Tohoto turnaje se celkem zúčastnilo 36 soutěžících.

Kvalifikaci nejlépe zvládnul Matěj Vojkovský s náhozem 1002 kuželek ve čtyřech hrách. Za ním o pouhé 3 kuželky skončil polský bowler Andrzej Bednarz, třetím postupujícím do osmnáctičlenného finále byl Kamil Kurka. K postupu do závěrečných bojů bylo nutné naházet alespoň 823 bodů, průměr více než dvě stě bodů na jednu hru, což vypovídá o velmi vysoké úrovni turnaje.

Finále se hrálo na součet tří her, ke kterým se přičítal ještě průměr z kvalifikace. V něm svou formu potvrdil Matěj Vojkovský (1.), když dvakrát pokořil magickou třístovku, tak o vítězi nemohla být řeč. O největší skok oproti kvalifikaci, kde skončil až patnáctém místě, se postaral Jakub Lex (2.), který se tak radoval ze skvělého druhého místa. Velmi napínavý byl hlavně souboj v boji o bronz, kdy až v závěrečném hodu jej pro sebe vybojoval Andrzej Bednarz (3.) a to o tři kuželky před Janem Hoschnou (4.), na kterého zbylo tak neoblíbené čtvrté místo. Na dalších finálových místech se umístili: Jan Filuš ml. (5.), Radovan Uher (6.), Ondřej Kurka (7.), Adam Kurka (8.), Jan Filuš st. (9.), Martin Kavan (10.), Roman Jenšovský (11.), Kamil Kurka (12.), Jiří Ryška (13.), Ondřej Vojkovský (14.), Anna Filušová (15. - zároveň nejlepší žena turnaje), Michal Poprocký (16.), Tomáš Vozniak (17.) a Radka Cejpková (18.).

Dalším turnajem jednotlivců bude OK LEGAL Cup, který proběhne v neděli 5. května a už nyní se můžete přihlásit ZDE na našich webových stránkách.