Expres zprávy

Nejbližší akce

Kontakty

  • tel: 608 862 698
  • mail: info@bowlingweb.cz
  • web: www.ablweb.cz
  • web: www.bowlingweb.cz

Partneři

Marek Talpa hlásí návrat na bowlingovou scénu

 

Ve dnech 6. až 8. ledna proběhl v pražském centru Best Bowling Zličín třetí turnaj 900Global series. Oproti prosincovému turnaji se hrálo již tradičně ve třech hracích dnech, což se projevilo v počtu hráčů. Třetí turnaj atakoval v návštěvnosti hranici 100 účastníků. Na mazacím modelu BEATEN PATH nepadaly žádné velké bomby a pouze pár hráčů udrželo průměr přes 200.

Na čele průběžného pořadí kvalifikace se vystřídalo celkem 5 hráčských jmen. Překvapivě nejlépe proplul kvalifikací senior Pavel Šimůnek a po šesti odehraných hrách měl na svém kontě 1310 bodů. V patách mu byli bowlingoví mládežníci Eliška Brychová (1292b) a Lukáš Jelínek (1296b). Společně s touto trojicí si přímý postup až do finále vybojovalo dalších 9 hráčů (Vacík, Homola, Colon, Talpa, Kolář, Slavíková, Beštová, Mach, Nosková). Na přímý postup z kvalifikace do finále bylo zapotřebí 1203 bodů. Na postup do semifinále, kam postupovali hráči umístění až do 36 místa, bylo zapotřebí 1136 body.

V semifinále se bojovalo o 12 postupových a pro postup bylo zapotřebí „běžných“ cca 750 bodů.

Ve finále proběhla napínavá bitva a o vítězi rozhodoval jeden jediný bodík. Tím spokojeným byl Marek Talpa, který si do Xshopbowlingu přijel koupit, navrtat a vyzkoušet nové koule. Po výkonech 211, 205, 242 vítězí s finálovým součtem 658 a na své konto si připisuje finanční odměnu 4000 Kč. Druhý Petr Horáček měl finálový součet 657, tento jeden bodík činil v rozdílu „prize money“ ale 1500 Kč … Třetí místo s 638 body vybojovala Kateřina Slavíková.

- Nejlepší junior, Tomáš Vacek

- Nejlepší senior, Pavel Šimůnek

- Nejlepší seniorka, Hana Kolářová

ŽEBŘÍČEK CELOROČNÍHO HODNOCENÍ, v němž se bojuje a hraje o 15 bowlingových koulí, se po třetím turnaji trochu obměnil.

-       TOP 10 v 900Global series: nově je v čele Petr Horáček s 250 body, druhý Matěj Vacík má 243 bodů a třetí Lukáš Homola 242. V desítce nejlepších ještě jsou Alena Sovová, Josef Colon, Tomáš Vacek, Stanislav Nejezchleba, Kateřina Slavíková, Eliška Brychová, Hana Kolářová.

-       Senioři za TOP 10: samostatně o další 4 bowlingové koule bojují senioři umístění za TOP 10. Ti jsou nyní seřazeni v tomto pořadí: Miloslava Suchánková, Otto Kunc, Vlastimil Bobek, Miloš Jirsa.

-       Kompletní žebříček, v němž se objevuje 120 hráčských jmen, naleznete v přílohách.

PS: Příští turnaj se hraje v termínu 3. až 5. února, ale již příští týden ve dnech 13. a 15. ledna se hraje na Zličíně druhý „áčkový“ turnaj: STORM Prague Cup.

Výsledky kvalifikace – ZDE

Výsledky semifinále – ZDE

Výsledky finále – ZDE

Průběžné pořadí série - ZDE

 

Sdílet na facebooku
Bowling bazar 2
Facebook
X-shop
Bowling Marketing
sportovní hry
BowlingWeb