Michal Včeliš letos podruhé vítězí na EBONITE

Osmý turnaj EBONITE tour 2018 proběhl ve dnech 30. srpna až 1. září na centru Best Bowling a účastnilo se jej 72 hráčů.

Kvalifikaci a jejímu průběžnému pořadí vévodil od druhé až do páté hrací rundy Jan Kolář, než jej v šesté vystřídal s průměrem 220,83 Jiří Hindrák. Ten si vybojoval postup přímo do finále a s ním postupovalo dalších 12 hráčů (Kolář, Lorenc, Včeliš, Vacek, Dobiáš, Čermák, Petáková, Uher, Jirsa, Havlíček, Drábek). Na postup do semifinále, kam postupovali hráči umístění do 36 místa, bylo zapotřebí 1094 bodů

V semifinále nejlépe zahrál Pavel Krňák, Ladislav Švec a Alena Sovová. S nimi postupovalo do finále dalších deset hráčů, neb na výběr drah pro finále se nedostavil přímo postupující Dušan Uher. Postupová hranice do finále byla na 775 bodech.

Ve finále oslavil po čtyřměsíční rekonvalescenci návrat na bowlingovou scénu přímo snově Michal Včeliš. Po výkonech 226, 212, 265 zvítězil a letos podruhé si na své konto připsal plný zisk 100 bodů do celoročního pořadí. Druhý se umístil Ladislav Švec a třetí Ladislav Pitaš, který se jako jediný z výkonnostní kategorie 190 dokázal vklínit mezi smečku ostřílených vlčáků.

Dalšími oceněnými ve vedlejších kategoriích byli:

Nejlepší žena + hráč/ka v kategorii P165 – Alena Sovová

Nejlepší tři senioři: Vladimír Pitaš, Jiří Hindrák, Aleš Drábek.

FOTOGALERIE:

- obr.1: Čtyři nejlepší hráči na osmém turnaji EBONITE (zleva Švec, Včeliš, Pitaš, Hindrák).

- obr.2: Tři nejlepší senioři (zleva Hindrák, Pitaš, Drábek).

- obr.3: Nejlepší žena Alena Sovová a nejlepší juniorka Anna Petáková.

- obr.4: Tři nejlepší hráči na turnaji EBONITE (zleva Švec, Včeliš, Pitaš).

ŽEBŘÍČEK celoročního hodnocení, v němž se bojuje o 20 bowlingových koulí a další bowlingové vybavení je evidováno již 165 hráčů. Hrál se osmý turnaj a poprvé se odečítalo. Odečítalo se jedno nejhorší umístění, neb se v celoročním pořadí počítá sedm nejlepších. Nejen na prvních třech místech, ale i v samotné TOP 15 došlo k poměrně velké hráčské výměně.

Kateřinu Beštovou střídá v čele průběžného pořadí s 520 body Pavel Krňák. Na druhé místo s 509 body vystoupal Pavel Čermák a na třetí se vyhoupl Vladimír Pitaš (492b). Z elitní celoroční TOP 15 vypadli hned čtyři hráči: Květenský, Mička, Nejezchleba, Černík a nahradili je Švec, Petáková, Vrážel, Včeliš. Kompletní žebříček je umístěn v přílohách.