MICHAL VČELIŠ vítězí v závěrečném turnaji STORM Open

1. - 3. místo

V Praze na Best Bowlingu se uskutečnil ve dnech 15. a 16. listopadu jedenáctý (poslední) turnaj ze série STORM open 2019, hrálo se na krátkém mazacím modelu.

Kvalifikace se účastnilo 41 hráčů a systémově se hrálo o 25 postupových míst. Přímou cestu do finále si vybojovalo postupně pět vítězů kvalifikačních rund (Beštová, Colon, Nejezchleba, Čížek, Černík, Vrážel) s dalšími čtyřmi dle pořadí a umístění v kvalifikaci (Včeliš, Homola, Rain). Na postup z kvalifikace do semifinále bylo zapotřebí 743 bodů, ze čtyř her.

Do semifinále tradičně nedorazilo pár účastníků, nakonec se postupovalo až z 27 místa a bojovalo o 7 postupových míst, která doplňovala seznam již známých finalistů. Zde na sebe poprvé upoutala pozornost juniorka Michaela Černíková, která zahrála výkony 192, 205, 212 a vévodila semifinálovému startovnímu poli s 885 body, následována Irenou Strakovou, která měla na svém kontě o pět bodů méně. Poslední postupující musel mít na svém kontě 798 bodů.

Minulou účast ve finále vzdal Michal Včeliš, ale tentokráte si vše vynahradil. Po finálových výkonech 203, 255, 259 si připsal do své vizitky první vítězství v letošní sérii. Druhé a třetí místo obsadil rozehraný semifinálový dámský tandem, v kterém si hráčky prohodili pozice. Druhá místo vybojovala Irena Straková, třetí se umístila Michaela Černíková.

Nejlepší hráči ve vedlejších kategoriích:

- nejlepší žena a nejlepší hráč kategorie P190 – Irena Straková

- nejlepší junior a nejlepší hráč výkonnostní kategorii P165 – Michaela Černíková

- nejlepší senioři – Josef Colon + Svatava Závladská

ŽEBŘÍČEK CELOROČNÍHO POŘADÍ: Listopadový turnaj ukončil letošní sezónu a po vyhlášení výsledků následovalo načtení posledních bodů do žebříčku celoročního pořadí a předávání cen za umístění. V letošní sérii STORM 2019 se rozdělovalo 37 000 korun mezi první tři hráče. Zvítězila Kateřina Beštová s 635 body (prize money 20 000 Kč) a na pomyslné bedně stanuli ještě Stanislav Nejezchleba, 619 bodů (prize money 10 000 Kč) a David Rain 613 bodů (prize money 7 000Kč).

Dále se při vyhlašování předávaly za umístění ještě bowlingové koule, které si odvezli Lukáš Homola, Václav Rác, Aleš Synek, Michal Všeliš, Daniel Čížek, Vojtěch Černík, Josef Colon, Andrea Sýkorová a junioři Tereza Strejcová a Michaela Černíková.

Mimo finančních a věcných cen byly připraveny i originální trofeje za umístění. Trofeje pro tři nejlepší hráči kategorie P190 si odnesli Kateřina Beštová, Stanislav Nejezchleba, Daniel Čížek). Trofej pro nejlepší ženu převzala Kateřina Beštová, trofej pro nejlepšího juniora Tereza Strejcová. Tři trofeje byli připraveny i pro tři nejlepší hráče kategorie P165 (Tereza Strejcová, Hana Kolářová, Karolína Černíková).