Michal Včeliš vyhrává úvodní turnaj Bowling cz tour 2019

V neděli 27.ledna se v benešovském Scentru odehrál úvodní díl Bowling cz tour 2019. Turnaje se zúčastnilo 31 hráčů a hráček. Hrálo se pod novými LED monitory a na středním mazacím modelu o délce 41 stop. Kvalifikaci 1.turnaje vyhrává František Čermák s průměrem 222 bodů! Kvalifikační rundy ovládli a lahve moravského vína převzali David Ruml, Michal Včeliš a František Čermák. Nejvyšší turnajový nához předvedl ve finále Michal Včeliš (259). Po kvalifikaci proběhlo vyhlášení výsledků a předávání cen za uplynulý ročník Bowling cz tour 2018. V celkovém pořadí ovládl sérii Bowling cz tour sedlčanský Jaroslav Bejšovec. Druhé místo vybojoval táborský Jaroslav Butal st. a třetí místo obsadil domácí hráč David Ruml, který se jako pořadatel vzdává nároku na ceny od společnosti Bowling cz s. r.o. Čtvrtá v pořadí je zároveň i nejlepší ženou série a je jí Marie Frýbortová z Tábora, která bohužel poslední turnaj (dvojnásobně bodovaný) vynechala z rodinných důvodů. Pátá skončila další žena Lenka Mrkvičková. Na šestém místě se umístil František Čermák a na sedmém místě další táborský hráč František Spilka. Kategorii "B" vyhrává Helena Spilková a kategorii "C" ovládla další žena Jana Kocmanová. Touto cestou chci poděkovat hlavnímu partnerovi série, společnosti Bowling cz s.r.o.(výhradní distributor bowlingové technologie, servisu a instalace zařízení firmy Brunswick), jmenovitě paní Zdeňce Krajíčkové. Děkuji také domácí herně Scentra Benešov, firmě Slavík Time, ABL, ČBA a týdeníku Jiskra. V neposlední řadě děkuji všem hráčům a hráčkám, kteří se turnajové série zúčastnili. Speciální poděkování patří Lence Mrkvičkové za obsluhu za barem. Teď už ale zpět k 1.turnaji. Po načítaném semifinále byl v čele překvapivě Milan Barnet a tak si jako první vybíral dráhu pro finále. Úvodní finále nového ročníku ovládl asi největší favorit Michal Včeliš s náhozy 236 a 259! Na druhém místě mu zdárně sekundoval Jaroslav Butal st. (232 a 214). Třetí místo vybojoval Gustav Horník (212 a 209). Na nepopulárním 4.místě skončila nejlepší žena turnaje, Lenka Mrkvičková. V Top 6 se dále umístili Milan Barnet a David Ruml.

Foto č.1 zleva: Jaroslav Butal st., Michal Včeliš a Gustav Horník (1.turnaj).

Foto č.2: Jaroslav Butal st., Jaroslav Bejšovec a David Ruml (celková Tour 2018, 1.-3.místo)

Foto č.3: František Spilka, Lenka Mrkvičková, Marie Frýbortová a František Čermák (celková Tour 2018, 4.-7.místo).

Foto č.4: Jana Kocmanová a Helena Spilková (celk.Tour 2018, vítězky kat. B a kat. C).