Milan Motyka se prodribloval k vítězství v říjnovém Senior Cupu

1. - 3. místo

Druhá sobota v měsíci, tentokrát s datem 12. října 2019, patřila opět v Xbowlingu ValMez našemu turnaji Senior Cup Tour ValMez, za solidní účasti 20 hráčů + 3 borci si dali předehrávku. Tentokrát přišli všichni nahlášení a úplně dokonale na čas, na nikoho se nečekalo, takže super a děkujeme.

A jaká byla kvalifikace? Ta probíhala klasicky, za občasných výkřiků a úlev Franty Folty, bohužel nepublikovatelné, kterému trochu chyběl Peťa Mikliš, ten si odehrál kvalifikaci v předehrávce, kvůli oslavě jeho drahé polovičky. Takže Mirko, k tvým krásným kulatinám přejeme všechno nej nej a taky spoustu striků. Jinak během kvalifikace to chvilkama vypadalo jako na hřišti za školou, kde se sešli záškoláci, pošťuchování a posměšky některých zúčastněných doprovázely záchvaty smíchu. A kdo si nejlépe vedl? Jako první skončil Víťa Hasník (1030 b.), druhý Radek Šobora (1013 b.), kterého trápily záda, ale rval se jako lev. Třetí z předehrávky byl Peťa Mikliš (989 b.), na čtvrtém místě číhal Peťa Bittala (973 b.), pátý byl Milan Motyka (960 b.), o obou ještě bude řeč a nejlepší kvalifikační šestku doplnil Rosťa Sousedík (943 b.).

Finále začíná. V jaké fazóně jsou naši senioři, Vám hned napovíme. Na bednu musí ve finále hráč zahrát čistý průměr 190 bodů, což je opravdu na klobouček. Finále proběhlo strašně rychle. Na začátku zradilo nářadí Peťu Bittalu (598 b.), jehož grip se nacházel v půlce druhé dráhy a nato, že hrál větší část první hry dohazkou, aby nezdržoval ostatní, dokud se nepovedlo uvést jeho zařízení opět do provozu, si stál opravdu skvěle. A to, že finále umí, už víme z minulosti. Takže bojoval dál a dotáhl to až na krásné třetí místo. Jenže kdo sešlápl v pravou chvíli plyn, byl ten, co o sobě prohlásil, že spíš hraje basketbal než bowling, kvůli poskakování koule po dráze, byl Milan Motyka (680 b.). A když se podíváte, s jakou grácií si zadribloval pro finálový průměr 224,00 bodu, celodenní průměr 196,11 bodu a nejvyšší nához dne 245 bodů, tak začneme asi driblovat taky. Takže suverénní vítěz. Klukům na druhém místě dělal ještě společnost Láďa Horák (606 b.), který si kvalifikaci jenom zkušeně pohlídal a pak to prostě vzal do svých rukou, ale co si budeme povídat, dneska to na první místo prostě nestačilo. Čtvrté místo obsadil Víťa Hasník (596 b.) s nejlepším celodenním super průměrem 198,22 bodu, pátý skončil neúnavný Rosťa Sousedík (594 b.) a TOP šestku doplnil Peťa Mikliš (588 b.). Nejlepší ženou se stala Maruška Hermanová, která se bohužel finále nemohla zúčastnit, a tak dala druhou šanci Honzovi Kajzarovi.

Po 10. turnaji Senior Cup Tour ValMez je v čele celoročního pořadí bezpečně suverén letošního hodnocení Peťa Bittala (234 bodů), druhé místo drží i nadále Luba Matera (201 bodů) a na třetí místo nám poskočil Peťa Mikliš (175 bodů). Mezi ženami je v čele hodnocení Maruška Hermanová (115 bodů). Kompletní pořadí je k dispozici ZDE.

Všem hráčům děkujeme za krásný bowlingový zážitek, musíme říct, že i my jsme si dnešní turnaj skvěle užili a těšíme se opět za měsíc v sobotu 9. listopadu 2019, OBSAZOVAČKA je již v tuto chvíli aktivní. Přejeme Vám krásný zbytek víkendu.