Miloš Jirsa vítězí na úvodním turnaji

V sobotu 6.11.2021 vyvrcholil třetím hracím dnem úvodní turnaj 900Global series, který je připraven, bonusově pro seniory. Mimo nejlepších 10 hráčů v TOP 10, hrají stejně jako v předchozích ročnících v celoročním žebříčku o 5 bowlingových koulí senioři, umístění za elitní desítkou. To se odráží v zájmu této věkové skupiny o účast a úvodního turnaje se účastnilo 53 seniorů, ze 72 členného startovního pole.

Osvědčený systém se šesti kvalifikačními hrami, kde se hrálo o 36 postupových míst, vyšel nejlépe Petru Horáčkovi. Vévodil průběžnému pořadí s 1264 body následován Stanislavem Nejezchlebou (1260b) a Tomášem Vackem (1211b). Všichni tři si vybojovali postup přímo do finále a s nimi postupovalo dalších 9 hráčů (Mazalová, Liebichová, Colon, Brychová, Květenský, Vacík, Janošcová, Hindrák, Matejka). Na přímý postup z kvalifikace do finále bylo zapotřebí 1177 bodu. Na postup do semifinále, kam postupovali hráči umístění až do 36 místa, bylo zapotřebí 1103 body.

V semifinále se bojovalo o 12 postupových míst a zde na sebe upozornili Hana Kolářová, Alena Sovová a poprvé také Miloš Jirsa. Na postup do finále, bylo zapotřebí 757 bodů ze tří her a připočítávané průměrové.

Finálová trojice her, rozhodla o nečekaném vítězi. Tím se stal po výkonech 215, 236, 215 s finálovým součtem 726 Miloš Jirsa. Druhé místo vybojoval Jiří Hindrák (669b) a třetí se umístil Lukáš Homola (641b).

Dalšími oceněnými ve vedlejších kategoriích byli:

- Nejlepší žena, Andrea Mazalová

- Nejlepší seniorka, Alena Sovová

- Nejlepší junior, Matěj Vacík

Příští turnaj se hraje ve dnech 2. a 4. prosince, obsazovačku a volná místa naleznete ZDE.