Mira Příleský vybojoval svou první Skleněnku

V neděli 26. února 2023 jsme v centru Xbowling ValMez odehráli třetí turnaj z celoroční série Valašské devítký s měšcem. Stejně jako v minulém měsíci jsme v rundách registrovali „plný dům“ a do výsledkové listiny se zapsalo nakonec 33 hráčů při celkovém skóre 44 startů. O restart byl velký zájem.

Parádní boj se nám svedl hned o vítěze KVALIFIKACE, kde dokonce musel rozhodnout 2. bod kritéria, což byl vyšší nához. A že je 290 více než 253, to víme již ze základní školy. Takže tady máme pořadí nejlepších hráčů prvního turnajového stepu. První byl Láďa Šmelcer a druhý pak Jarda Mičkal (oba 972). S nejmenším možným odstupem jednoho bodu byl třetí Kamil Kurka (971 b.). Pořád se dají přepisovat historické statistiky.

Nejlepší šestku pak doplnili Ondra Kurka (926 b.), Dan Handl (893 b.) a Libor Kadlečík (892 b.). A opět jsme byli svědky šťastného konce pro některé hráče, kteří již měli sbalené kurfy. Na semifinále nedorazili Bobina Korytářová a Martin Spáčil a tak se na další boje mohli těšit Lucky Losers turnaje, Petr Janošec a Karel Pokorný.

MĚŠCI jsme měli krásnou částku 1.760,- Kč a při losování se Paní Štěstěna usmála na: Petra Kowalczyka (3. pořadí s částkou 352,- Kč), Karla Pokorného (2. pořadí s částkou 528,- Kč) a Zdenku Ježkovou (1. pořadí s částkou 880,- Kč). Všem šťastným výhercům gratulujeme.

Dalším stepem turnaje bylo SEMIFINÁLE. Tady jsme zaznamenali šok ve vypadnutí prvního a třetího hráče kvalifikace, Láďi Šmelcera a Kamila Kurky. Samotný závěrečná step si z prvních pozic zajistili Radek Capil, Ondra Kurka, Jarda Mičkal, Lenka Zvěřinová, Petr Kowalczyk a Dan Handl.

A před námi byly rozhodující tři hry FINÁLE. Výborně rozjeli poslední step Mira Příleský (277) a Peťa Kowalczyk (254). V druhé hře začaly tabulkou stoupat Lenka Zvěřinová (244 – 437) a Nela Capilová (221 – 461), bednu držel Petr K. (200 – 454) a vedoucí post i nadále měl pod palcem Mirek P. (208 – 489). Závěrečná hra přinesla parádní podívanou, když vedoucí čtyřka hrála vysoko nad 200. Nakonec svůj náskok dokonale zužitkoval Mira Příleský (248 – celkem 739 b.) a po sedmi letech snažení nakonec přece jen dokázal vybojovat Skleněnku za vítězství ve Valašské devítce. Další pozice na piedestalu si přivlastnily ženy. Druhé místo celkově a titul nejlepší ženy turnaje vybojovala Nela Capilová (239 – celkem 700 b.) a velkým závěrem přece jen třetí místo urvala Lenka Zvěřinová (244 – celkem 681 b.). Těsně čtvrtý tak skončil Peťa Kowalczyk (673 b.) a TOP šestku doplnili pátý Jarda Mičkal (633 b.) a šestý Ondra Kurka (617 b.).

Po třetím turnaji se nám v čele celoročního pořadí osamostatnil se 125 body Dan Handl, na druhé místo postoupil Ondra Kurka (123 bodů) a také na třetím místě máme změnu, kde je nyní Jarda Mičkal (116 bodů). Mezi ženami máme již také pouze jednu vedoucí hráčku a tou je Katka Mičkalová (60 bodů) a v Kategorii B zatím nikdo nekonkuruje Svaťovi Pavlíčkovi 67 bodů. Kompletní výsledkový servis a pořadí v kategoriích si můžete prostudovat ZDE.

Čtvrtý turnaj Valašské devítky s měšcem je naplánovaný na neděli 30. dubna 2023 s klasickou čtvrteční předehrávkou 27.4.2023 od 18:00 hodin. Obsazovačka je v tuto chvíli již připravená. Děkujeme všem za krásnou bowlingovou neděli a těšíme se s Vám v našem centru Xbowling ValMez brzy na viděnou.