Expres zprávy

Nejbližší akce

Kontakty

  • tel: 608 862 698
  • mail: info@bowlingweb.cz
  • web: www.ablweb.cz
  • web: www.bowlingweb.cz

Partneři

Mira Staněk se dočkal a vybojoval svou první Skleněnku

1. - 3. místo

Xbowlingu ValMez se v neděli 27. září 2020 odehrál již sedmý turnaj z bowlingové série Valašská devítka s měšcem. Někteří pravidelní hráči dali logicky přednost účasti na MČR ABL, kde jsme jim všichni drželi palce, jiní nemohli nastoupit kvůli karanténě a tak se nakonec zredukovala účast na 17 hráčů. Z archivu jsme oprášili program pro méně jak 18 hráčů a mohlo se začít.

Kvalifikaci, hranou na 6 her, ovládli dva velcí favorité turnaje, v našem centru poprvé hrající Devítku Ondra Surán (1556 b.) a s téměř 100 bodovým odstupem David Barak (1469 b.). Z našich, valmezských želízek zahráli velmi dobře Mira Staněk (1348 b.) a Láďa Šmelcer (1325 b.) a TOP šestku doplnili Jarda Mičkal (1285 b.) a Láďa Krusberský (1277 b.). Pouze 5 hráčů se nedostalo do finále a první nepostupující byla Irča Dorňáková (1162 b.), když na naopak posledního postupujícího Lubu Materu (1170 b.) ztratila pouze 8 bodů.

Měšec byl samozřejmě chudší než obvykle, ale i tak, každá kačka dobrá. Třetí pořadí s částkou 140,- Kč bral Dan Handl, druhé pořadí s částkou 200,- Kč si odvezl Ondra Surán a z obálky za první pořadí s částkou 340,- Kč se mohl radovat Láďa Šmelcer.

Samotné finále se hrálo na 2 hry od nuly a každé zaváhání bylo znát. Nejlépe se s tímto faktorem popral nečekaně, ale zcela zaslouženě, Mira Staněk (530 bodů) a dočkal se tak nejen svého prvního umístění na bedně, ale dokonce hned vítězné a stále ceněné Skleněnky. Druhé místo nakonec finišem urval David Barak (498 bodů) a naopak, vedoucí muž po 1. hře, Libor Kadlečík (444 bodů) uhájil „alespoň“ třetí místo. Finále již nevyšlo dle představ Ondrovi Suránovi (433 bodů) a obsadil tak čtvrté místo, páté místo získal Láďa Krusberský (420 bodů) a TOP šestku doplnil Radek Tichý (416 bodů). Nejlepší ženou turnaje se stala Maruška Hermanová a nejlepším hráčem Kategorie B se stal Daniel Handl.

Po sedmém turnaji nám zůstává v čele série Radek Tichý (305 bodů), druhý i přes neúčast v zářijovém turnaji je i nadále Tomáš Blaha (286 bodů) a na třetí místo nám postoupil Láďa Šmelcer (280 bodů). V ženách si pojistila vedení Maruška Hermanová (136 bodů) a v Kategorii B se do čela probojovala Žanda Pořízková (132 bodů). Kompletní pořadí v jednotlivých kategoriích jsou k dispozici ke stažení ZDE.

Máme tedy za sebou sedmý turnaj Valašské devítky s měšcem. K osmému pokračování se sejdeme v Xbowlingu ValMez v neděli 25. října 2020obsazovačka je v tuto chvíli již aktivní. Díky za první podzimní, i když propršenou, bowlingovou neděli a těšíme se brzy na viděnou.

Výsledky turnaje - ZDE

Průběžné pořadí série - ZDE

Valašská devítka - ZDE

Váš Xbowling Team – bowling ValMez

Sdílet na facebooku
Bowling bazar 2
Facebook
X-shop
Bowling Marketing
sportovní hry
BowlingWeb