Mistrem ČR na provázkových stavěčích se stal Karel Vopička

1. - 3. místo

V sobotu 10.8.2019 proběhl bowlingový turnaj Tábor špagát cup, který byl zároveň neoficiálním MČR na provázkových stavěčích. Kromě domácích hráčů dorazilo i hodně hráčů ze všech koutů Čech.

Kvalifikace se nejlépe povedla reprezentačnímu trenérovi Adamovi Vondráčkovi, který zahrál krásný průměr 234 bodů ze šesti her. Bohužel své jisté místo ve finále musel z pracovních důvodů přepustit prvnímu nepostupujícímu hráči. Druhý v kvalifikaci byl Jarda Lorenc, který sice chvíli hledal jak hrát, ale pak všem divákům ukázal, co umí. Po zásluze byl odměněn za nejvyšší nához celého turnaje, když hodil krásných 277.

Semifinále i finále se hrálo jen na jednu hru, takže to byla tak trochu náhlá smrt. Ve čtyřčlenném finále pak nejlépe zahrál prezident ČBA Karel Vopička a zvítězil. Druhá byla Irena Straková a třetí o jednu kuželku Jarda Lorenc. Bramborový byl nakonec domácí Pavel Brichta. Cenu za nejlepšího rovináře si odnesl Josef Colon. Ceny byly připraveny i pro slabší hráče, kategorii B vyhrál Petr Zach a kategorii C Míra Pisinger.

Z turnaje se bude vysílat reportáž na ČT sport v pořadu Sport v regionech. První vysílání bude 15.8.2019 ve 13.20 hodin, kdo to nestihne může si pořad dohledat zpětně na internetu.