MKK Opava cup 2024

V neděli 11.2.2024 se v naší herně konal druhý turnaj letošního ročníku ze série Raketa cup. Turnaje se zúčastnilo 28 soutěžících, z toho 4 ženy. Kvalifikace hrána na 4 hry nejlépe vyšla Ondřeji Kurkovi, v ní také zaznamenal nejvyšší nához celého dne a to 236 bodů. Ondra při neúčasti Matěje Vojkovského patřil k největším favoritům turnaji. V kvalifikaci za sebou nechal Martina Orálka i Andrzeje Bednarze z Polska.

Do osmnáctky bojující o medaile se opět probojovaly alespoň tři hráčky, což svědčí o kvalitě ženského bowlingu v Opavě. Finále se hrálo na součet tří her a k tomu se připočítával průměr z kvalifikace. Nejlepší výchozí pozici tak měl Ondřej Kurka, který však v těsném závěsu skončil až třetí o 13 kuželek za druhým Martinem Orálkem. Celkem překvapivě, ale zato naprosto zaslouženě tento turnaj ovládl perspektivní Jakub Lex, jelikož ve všech třech finálových hrách pokořil hranici 200 bodů a mohl se tak radovat ze své první zlaté medaile na turnajích Raketa Cup.

Na čtvrtém místě se umístil Jan Filuš ml., na pátém Andrzej Bednarz a na krásném šestém místě skončil velký nadšenec tohoto sportu Jiří Ryška. Sedmé místo a cenu pro nejlepší hráčku získala Kateřina Hejdučková st.. Dále se ve finále umístili hráči v tomto pořadí: Martin Kavan (8.), Aleš Romfeld (9.), Anna Filušová (10.), Daniel Benna (11.), Josef Martinek (12.), Jana Šimečková (13.), Jan Filuš st. (14.), Michal Poprocký (15.), Loďovít Ivanec (16.), Roman Jenšovský (17.) a Miroslav Stoniš (18.).

Další turnaj nás čeká poslední březnovou neděli a jedná se o oblíbenou Velikonoční devítku, kde i 9 shozených kuželek = Strike! Zájemci se už nyní můžou přihlásit telefonicky nebo na našem webu.

Na fotce je zleva: Kurka (3.), Lex (1.) a Orálek (2.)