Mladý junior Lukáš Gurgul hvězdou dne na Záběhlické devítce

vítězové

V neděli 19.10. se konal již desátý turnaj Záběhlické devítky a to také znamenalo, že těm co mají plný počet odehraných turnajů, se nejnižší výsledek z celoroční série odečte. Celkem se totiž počítá jen devět nejlepších za celý rok a tak se pořadí nyní může rapidně měnit, zvláště u těch co vynechali některé turnaje.

Tentokrát byla celkem hojná účast 22 bowlerů a bowlerek, takže se po kvalifikaci loučili s turnajem čtyři hráči. Podobně jako minule, kvalifikaci se slušným průměrem 241,3 vyhrál Standa Semerák, tím ale podobnost končila. Dále se mu vůbec nedařilo a skončil až na osmém místě.

Výsledky semifinále přinesly velká překvapení v podobě vyřazení Jana Beneše nováčkem Martou Volfëlovou a jedno z favoritů na celkové vítězství Pepi Colona Ludvíkem Midrlou spolu s Jirkou Kotjužanským.

Hvězdou dne Ale se stal mladý junior Lukáš Gurgul, který už minule na sebe upoutal pozornost druhým místema velmi dobrým výkonem ve finále. Během kvalifikace se ještě rozehříval, ale od semifinále nezahrál méně než 225 a finále vyhrál super výkonem 522 daleko převyšujícím ostatní soupeře. Tento výsledek dosáhl i díky nejvyššímu náhozu dne 296, za který si jeho táta odnesl prémiovou cenu HRABAL SEKT brut od sponzora nejvyššího náhozu vinařství Hrabal.

Podobně na tom byla i Lucka Kubelková, která se na bednu vrátila po čtyřech měsících. Finálový nához 453 ji posunul na druhé místo a tím i do celkového vedení série Záběhlické devítky.

Nejtěsnější rozdíl dělil třetí a čtvrté místo. Jediná kuželka rozhodla o třetím místě Anežky Lencové (441) a „bramborové medaili" dnes výborně hrajícího Milana Brabce (440).

Vítězná trojice si rozdělila odměnu v poměru 500Kč-300Kč-200Kč a nezbytné medaile.

V celkovém pořadí vede tedy nově Lucie Kubelková před Dušanem Kovaříkem a Josefem Colonem. Nejlepší vyhlídky na celkové vítězství má Lucie i vzhledem k pravidlu započítávání devíti nejlepších výsledků.

Další turnaj Záběhlické 9 je jako vždy v neděli 23.11.2014 13:00. Přihlásit se můžete na www.obsazovacky.cz. Celkový stav série najdete na http://zabehlicka-devitka.webnode.cz/celkove-poradi/.