Moraváci opět dobývají Prahu, v březnu vítězí Marek Škrabal

POPO CHANCE (částka v hodnotě 2500 Kč) na turnaji POPO series si našla dalšího výherce. V listopadu to byl Tomáš Liebich, v lednu Jarda Butal, v únoru Karolína Černíková a nyní Tomáš Gürtler. Na čtvrtém turnaji se objevilo osm nových tváří a v průběžném pořadí se objevuje již celkem 143 hráčských jmen.

- KVALIFIKACE se účastnilo celkem 97 hráčů. Po šesti hrách vévodil kvalifikaci moravský tandem Ondřej Kotrla, Marek Škrabal, který doplňovala Kateřina Janošcová. Prvně jmenovaný měl na svém kontě po šesti hrách 1414 bodů (Ø 235,67).

Společně s touto trojicí si vybojovalo účast přímo až ve finále ještě devět nejlepších z kvalifikace.Dalších 20 hráčů, umístěných dle pořadí od třináctého do třicátého druhého místa postupovalo do semifinále. Postupová hranice byla na 1140 bodech.

Čtyřiadvacítku postupujících do semifinále doplňovali 4 hráči z TURBA, kde se postupovalo na výkony 232, 225, 222 a 215. Podrobné výsledky kvalifikace naleznete v přílohách.

Na startu SEMIFINÁLE chyběl „tradičně“ Daniel Mička ale i Tomáš Gürtler. K účasti tak dostali příležitost dva náhradníci umístění na 33. a 34. místě kvalifikace. V semifinále na sebe upozornili dobrými výkony především hráči, kteří figurují v celoročním průběžném pořadí v TOP 10. Pro postup bylo zapotřebí tradičních cca 778 bodů (podrobné výsledky semifinále, ve kterých se započítává průměrová hra, naleznete v přílohách).

- Ve FINÁLE byl minule nejlepší Marek Talpa. Nyní převzal moravskou štafetu Marek Škrabal a po finálových výkonech 244, 204, 213, vítězí s 661 bodem a odváží si 4000,- Kč. Druhé místo a 3000,- Kč, vybojoval plzeňský junior Matěj Vacík s 652 body. Třetí se umístil s 644 body jihočeský senior Oto Kunc a za umístění na bedně vybojoval 2000,- Kč.