Na benešovské Bowling cz tour úřadovala táborská mafie

Blanka Heřmánková, Dalibor Polívka a Jiří Uhlíř

V neděli 12.dubna 2014 se v benešovském Scentru uskutečnil 4.turnaj bowlingové série s názvem Bowling cz tour. Hlavním partnerem je firma Bowling cz, výhradní distributor značky Brunswick pro Českou a Slovenskou republiku. Za „červené" striky se tradičně rozdávala Pepsi a s předehrávkou se tohoto turnaje zúčastnilo 35 hráčů a hráček. Po kvalifikaci i následném semifinále byl na čele Jiří Uhlíř, který si vyházel cenu za nejvyšší nához (245). I na dalších místech byli borci z jižních Čech, kteří s sebou přivezli opět jednu novou tvář a tou byla Blanka Heřmánková. A jak to tak na benešovských turnajích bývá, nováčkům se zpravidla daří. Turnaj se naopak moc nepodařil benešovským hráčům a tak čest tohoto regionu zachraňovali pouze Lukáš Kadlec a „navrátilec" Marek Ježek, kteří si zahráli finále. Smolíčkem turnaje se stala Lenka Mrkvičková, která i přes svůj nejlepší výkon v sérii obsadila první nepostupující místo do finále. Celkový součet ze 6 her, 1118 bodů měl i Marek Ježek a Standa Semerák a tak rozhodl nához bez hendikepů.

Finále vyhrál Dalibor Polívka, který jako jediný ve finále zahrál průměr přes 200 a potvrdil, že se s ním tento ročník Bowling cz tour musí počítat. Na druhém místě skončila Blanka Heřmánková, která skvěle zafinišovala (druhá finálová hra 233) a předčila i svého trenéra Jirku Uhlíře, který vybojoval třetí místo.

V celkovém pořadí se na první místo vyhoupl Jiří Uhlíř, druhý je Zdeněk Fuchs a na třetí místo se probojoval Dalibor Polívka.