Na Cyrilometodějském Xbowling Iron Specialu vítězí Michal Havelka

V pátek a sobotu 21. až 22. července se z původně plánovaného regulérního termínu v týdnu státních svátků Cyrila a Metoděje, potažmo Mistra Jana Huse odehrál druhý z vícedenních turnajů kategorie A a sice Cyrilometodějský Xbowling Iron Special. Díky letnímu termínu i kolizi se souběžně do hraného data necitlivě vložených jiných turnajů byla účast poloviční turnaje Velikonočního, avšak teploty byly přející, a tak Ti, co dorazili, si turnaj skutečně užili.

Každý ze zúčastněných již registrací obdržel milý bonus a na předem zvolené dráze poté odehrál americkým způsobem na krátkém sportovním mazacím modelu šest her včetně pomocných handicapů. Pro pořadí kvalifikace se nejhorší hra nepočítala, avšak pro průměr, který se přičítal pro semifinále, jakož posléze finále, se však i ta započítávala.

Nejlepší hráči pořadí obou hracích dní měli zajištěný přímý postup do finále a stali se jimi v pátek Emil Krubert a v sobotu Michal Havelka. Oba byli na svůj počin oceněni, jakož posléze Michal i coby celkový vítěz kvalifikace. Ostatní podle pořadí odehráli dvě semifinálové hry, k nímž se jako třetí připočítával právě průměr kvalifikační. Díky účasti semifinále odehráli všichni vyjma tří, co po páteční kvalifikaci na sobotní rozuzlení nedorazili. Ze semifinále pak čtrnáct nejlepších postoupilo do finále a doplnili pány přímo postupující. Tím posledním, komu se tomu poštěstilo, byl Karel Samek, a to při součtu 490 bodů pouze díky vyššímu náhozu před Hanou Matouškovou, jíž tak náleží aspoň cena útěchy.

Ve finále se hráli znovu dvě hry od nuly na součet s třetí hrou, jež byla celodenním turnajovým průměrem. Zde si obligátně podle semifinálového pořadí hráči dráhy již volí, v semifinále jsou sestupně nasazováni. Boje to byly líté a vyrovnané a součet her i handicapů nakonec promluvil pro Michala Havelku, který na tomto turnaji získal skutečně co se dalo, když součtem 594 bodů nejen, že zvítězil, za což si kromě mnoha jiných cen odnesl i finanční poukaz na 1400,- Kč a 1500,- Kč na zboží do ProShopu Macek, ale další pohár a ceny jako vítěz kvalifikace, hracího dne, kategorie Middle Iron Man a dokonce i 500,- Kč jako autor Nejvyššího pánského výkonu, současně pak i turnaje vůbec (za dámský výkon stejnou odměnou byla oceněna Krystyna Janočková).

Druhý skončil vítěz úvodního turnaje tzn. „Xbowling Iron Tříkoruny“ a sice Velikonočního Xbowling Iron Special Bohumil Brázda, jemuž patřilo k mnoha cenám i 900,- Kč a poukaz do ProShopu Macek za 1000,- Kč. Třetí místo a kromě jiného 700,- Kč patřilo Albertu Jarovskému, druhému sběrateli cen, když uzmul i hodnocené vítězství v kategorii Iron Man a Old Iron Man. Oceněna byla celá první desítka finálového pořadí a nadto ještě Nejlepší žena turnaje alias Woman Iron Krystyna Janočková a vítězka poslední doplňkové kategorie Small Iron Man Lenka Blažková. I vítězi jednotlivých kategorií si odnesli mimo jiných cen finanční výhry, a to v rozmezí 400,- až 300,- Kč.

Proběhla i dvě doplňková losování po skončení kvalifikace, nejprve nově zavedený finanční IRON BONUS SPECIAL, kde v součtu s částkou převáděnou z předchozích turnajů z heren Xbowlingu Prosek Duo, Xbowlingu Strašnice a Bowlingu Vojkov se losovalo o jeho dvoutřetinovou část a jednalo se o 1520,- Kč. Vylosovaným číslem bylo 70 a neb tohoto výkonu nikdo nedosáhl, celá cifra a to 2280,- Kč se převádí na turnaj následným, jímž jsou už v neděli 23. července tentokráte na herně Strašnického Xbowlingu Strašnické ProShop Dvojice. Bonus se tam pochopitelně již účastí i opakovanou každého hráče, tedy za dvojici dvakráte ještě o 20,- Kč navýší.

Druhé losování bylo o pět hodnotných cen, kde se losovalo podle umístění po kvalifikaci a zde se štěstí usmálo při čistící dečce na bowlingovou kouli a Puff & Ballu na Hanu Šulcovou, bowlingovou tašku si odnesl Tomáš Barták, poukaz na 1500,- Kč do ProShopu Macek Antonín Matějka, 2000,- Kč v hotovosti Barbora Kožená a fungl novou bowlingovou reaktivní kouli v hodnotě 4400,- Kč Kateřina Šponerová.

Jak už bylo zmíněno, turnaj spadá do věrnostního pořadí „Xbowling Iron Tříkoruny“ a ačkoli neúčastí některých hráčů z pilotního turnaje ještě vícero šanci na výhry neztratilo, když zbývá poslední, a to Československý Xbowling Iron Special v termínu 27. – 29. října. Ti, co se objeví na všech třech těchto turnajích, mají šanci vyhrát několik opravdu hodnotných cen, namátkou 4000,- Kč, videokameru Sony či pákový kávovar Tchibo.