Na desátém turnaji STORM vítězí Václav Rác

V Praze na Best Bowlingu se uskutečnil ve dnech 15. a 16. října desátý (poslední) turnaj ze série STORM Prague Cup 2020/2021, hrálo se na středním mazacím modelu.

KVALIFIKACE  se účastnilo 57 hráčů a nejlépe zahrál s průměrem 229,50 Jaroslav Lorenc a vévodil průběžnému pořadí s 1377 body ze šesti her, následován Josefem Colonem (1295 bodů, Ø 206,83) a Václavem Rácem (1292 bodů, Ø 211,33). Na postup do finálové čtyřiadvacítky bylo zapotřebí mít na svém kontě po šesti odehraných hrách 1171 bod (podrobné výsledky kvalifikace naleznete v příloze).

Z účasti ve FINÁLE se tentokráte omluvil z pracovních důvodů Libor Mach a tak do finále šel náhradník z 25. místa. Finálový scénář měl nakonec stejný průběh jako zářijový turnaj. Zvítězil opět Václav Rác, tentokráte s finálovým součtem 937 bodů, ten minulý by mu na vítězství nestačil. S odstupem 15 bodů se umístil na druhém místě Lukáš Jelínek (921b) a třetí místo vybojovala Kateřina Beštová (912b).

Nejlepší hráči ve vedlejších kategoriích:

- nejlepší senior a nejlepší hráč výkonnostní kategorii P165 – Petr Sova (4. místo)

- nejlepší junioři Tomáš Vacek (17. místo) a Andrea Mazalová (19. místo)

Podrobné výsledky a konečné pořadí 10. turnaje a konečný žebříček naleznete v příloze.

ŽEBŘÍČEK CELOROČNÍHO POŘADÍ: říjnový turnaj ukončil letošní sezónu a po vyhlášení výsledků 10. turnaje následovalo načtení posledních bodů do žebříčku celoročního pořadí a předávání cen za umístění.

V letošní sérii STORM 2020/2021 se rozdělovalo prize money 40 000 korun mezi prvních pět hráčů v pořadí. Zvítězil Lukáš Jelínek s 665 body (15 000 Kč), druhé místo s 637 vybojoval Jaroslav Lorenc (10 000 Kč) a třetí místo za 613 bodů náleží Václavu Rácovi (6 000 Kč). Další prize money si rozdělili Irena Straková (5 000 Kč) a Daniel Mička (4 000 Kč

Dále se ještě při vyhlašování předávaly za umístění na 6 až 12. místě bowlingové koule, které vybojovali: Lukáš Homola, Kateřina Beštová, Pavel Čermák, Andrea Mazalová, Josef Colon, Jan Kolář a Jiří Hindrák.

Další tři koule vybojovali junioři Tomáš Liebich, Tereza Strejcová a Michaela Čermáková. Tři přítomní senioři umístění za TOP 12 (Oto Kunc, Antonín Matějka a Jan Suchánek) si odvezli bowlingové tašky.

Mimo finančních a věcných cen byly připraveny i originální trofeje za umístění. Mimo trofejí pro tři nejlepší v sérii si odnesli další trofeje: