Expres zprávy

Nejbližší akce

Kontakty

  • tel: 608 862 698
  • mail: info@bowlingweb.cz
  • web: www.ablweb.cz
  • web: www.bowlingweb.cz

Partneři

Na Devítce opět platilo 300 = skleněná kuželka

V úterý 22. ledna se odehrál únorový turnaj celoroční série Prosecké Devítky na herně Xbowlingu Prosek Duo. Pro mnohé zúčastněné hraná (pro muže) jako dohazovaná a s Play Off vyřazovacími semifinálovými boji, což již nachází oblíbence z řad těch, co si chtějí osvěžit jinde stále stejný turnajový systém a kvitujíc zejména hráči, co tento typ turnaje berou opravdu jako trénink pro ligové soutěže či turnaje vyšších kategorií nežli tohoto typu C. Po obligátní sérii last minute odhlášení či nepříchodu vůbec jsme přivítali 32 hráček a hráčů, jimž bylo bonusem opět nejen sušenka za patero jakýchkoli striků v řadě, tak energetický nápoj a shození strike čistého v případě, kdy se postaví na pozici vložená 1. kuželka červené barvy. Sluší se poděkovat znovu i Michalu Benešovi, který coby sponzorský dar přinesl sladké pečivo pro účastníky ze své pekárny, mnohokráte děkujeme.

Všichni účastníci odehráli v kvalifikaci 3 hry na předem zvolené dráze na součet, určující pořadí pro nasazení do semifinále, kam postupuje 32 nejlepších. Přesně tento počet zúčastněných dorazil, Lukáš Vojáček i Vítězslav Květenský, odehravší v brzkých hodinách, však již na semifinále nedorazili a tak se utkalo pouze 15 dvojic.

Semifinálové Play Off, stylem klasického K.O. vyřazování, určilo dvojice podle pořadí po kvalifikaci sestupně 1. proti 30., 2. proti 29. atd. a taktéž podle umístění byli hráči nasazeni na dráhy. Ve dvou rundách po mazací pauze první odehráli nejprve nejlepší oproti těm úspěšným nejméně a to dvě hry od nuly na součet a ten s vyšším postoupil do závěrečného finále. Jak bylo zmíněno, vítězů duelů bylo patnáct a tak do finálové šestnáctky měl cestu umetenou ještě z pozice Lucky Losera ten sice prohravší, avšak s nejvyšším součtem a tím se stal díky součtu 465 bodů Jakub Marek. Naopak s 446 body pro Vladimíra Baborovského zde pouť turnajem bohužel skončila.

Finále se hraje opět ve dvou hráčích na dráze a na dvě hry od nuly na součet a jako vždy se bylo na co koukat. Někteří si dosytosti zadohazovali, jiní volili klidnější variantu čistých strike, aby pak nejpevnější ruku, nervy i um ukázal Lukáš Gurgul, který úvodní hrou dosáhl 300 bodů a byť druhou „jen“ 226 bodů, stal se nejen držitelem Nejvyššího výkonu turnaje, ale hlavně jeho vítězem. V nervydrásajícím a neskutečném závěru tak o pouhé 4 body udolal vrstevníka Marka Navrátila, na něhož pro změnu jen o 3 body nestačil bronzový Josef Colon. A aby toho nebylo málo, od stupňů tentokráte nejšťastnějších další 3 kuželky dělily bramborovou, současně Nejlepší ženu turnaje, Dagmar Vaněčkovou. Do oceňované osmičky se vešli ještě Albert Jarovský, Lukáš Obrusník a oslavenci Petrové Kaprálek a Ondrejec.

Již jarní další Devítka je přesně za měsíc a sice v úterý 22. března, kam je již obsazovačka aktuální. Novinkou je na četné žádosti nově otevřená kvalifikační runda v podobě pondělní předehrávky od 17:30.

Výsledky turnaje – ZDE

Průběžné pořadí série – ZDE

Průběžné společné pořadí – ZDE

Sdílet na facebooku
Bowling bazar 2
Facebook
X-shop
Bowling Marketing
sportovní hry
BowlingWeb