Na krátkém byl nejlepší domácí bowler

V neděli 20.května se v bowlingové herně benešovského Scentra uskutečnil 5.turnaj Bowling cz tour 2018. Hrálo se na krátkém mazání o délce 35 stop a zahrát si přijelo celkem 28 hráčů a hráček. Kvalifikaci zvládl nejlépe František Čermák, který zahrál 4 hry s průměrem 212. Po načítaném semifinále už byl na prvním místě domácí bowler David Ruml, který následně ovládl i samotné finále. Po finálových náhozech 268 a 222 se tak stává vítězem 5.turnaje Bowling cz tour s celoturnajovým průměrem 218! Do finále se probojovala hned pětice žen, z nichž byla nejlepší Marie Frýbortová, která vybojovala druhé místo zejména díky druhé finálové hře 242, současně tak byla vyhlášena nejlepší ženou turnaje. Na třetím a čtvrtém místě byla součtová shoda ( 2 finálové hry plus hendikep). Ve prospěch třetího Jaroslava Větrovce hrál roli nulový hendikep a tak se hráč prvoligového družstva ABL, Zámečníci (mimochodem čerství Mistři Prahy a stř. Čech ABL) mohl radovat z pomyslného bronzu. Čtvrtý skončil Tomáš Mrkvička. Nejvyššího náhozu 5.turnaje (268) dosáhl ve finále David Ruml, který ale výhru v podobě kvalitního moravského vína, podstoupil Jaroslavu Větrovcovi za neméně povedený nához 259. Další láhve vína se rozdávala vítězům jednotlivých hracích rund. Za předehrávku + první nedělní rundu Lenka Mrkvičková, za druhou rundu Lenka Bejšovcová a za třetí rundu František Čermák. Výsledky turnaje zde.

V celkovém pořadí zůstává i nadále na prvním místě Jaroslav Bejšovec. Na druhé místo se vrací Tomáš Mrkvička a na třetí stupínek poskočil David Ruml. Další pořadí v Top 6 je následující: Marie Frýbortová, Jaroslav Butal st. a Lenka Mrkvičková. Žebříček celoročního pořadí zde.

Děkuji všem za pohodovou neděli a budu se na Vás těšit už třeba v neděli 3.června, kdy se v Scentru odehraje 6.turnaj Ferdinand devítkové série. Mimo jiné hrajeme o spousty litrů zlatavého moku, ale asi největším lákadlem je obsah měšce, v němž bude 8.500 kč!

Foto č.1 zleva: Marie Frýbortová, David Ruml a Jaroslav Větrovský.

Foto č.2: Jaroslav Větrovský a Marie Frýbortová.

Foto č.3: Lenka Mrkvičková, František Čermák a Lenka Bejšovcová.