Na květnovém STORMu vítězí David Rain

Ve dnech 17. a 18. května proběhl v Praze na Best Bowlingu pátý turnaj ze série STORM open. Hrálo se na krátkém mazání a mimo samotného umístění na turnaji se hrálo o body do žebříčku celoročního hodnocení, kde se hraje o finanční odměny na prvních třech místech (20 000 Kč, 2. místo 10 000 Kč, 3. místo 7 000 Kč). Dále se v celoročním pořadí bojuje o sedm bowlingových koulí v kategorii dospělých a tři bowlingové koule v kategorii juniorů.

V startovním poli květnové kvalifikace se představilo 67 hráčů a bojovalo se o 34 postupových míst. Přímou cestu do finále si vybojovali 4 vítězové kvalifikačních rund (Mička, Vrážel, Kolář, Soukup) a dalších 6 hráčů dle nej. umístění v kvalifikaci (Čížek, Sýkorová, Synek, Colon, Guič, Beštová). Na postup z kvalifikace do semifinále bylo zapotřebí celkem 740 bodů, ze čtyř her, ale díky neúčasti některých hráčů v semifinále se hranice postupu snížila na 726 bodů (podrobné výsledky kvalifikace zde).

semifinále se v součtu bodů ze tří her a připočítávanému průměru z kvalifikace bojovalo o 14 postupových míst, která doplňovala seznam finalistů. Zde o sobě dávali vědět Lukáč Jelínek, Irena Straková, Oto Kunc, kteří byli v popředí postupujících. Poslední postupující musel mít na svém kontě 760 bodů (podrobné výsledky semifinále zde).

Ve finále o umístění na bedně při shodě bodů, rozhodovaly čistě odehrané hry bez handicapu. Počet postupujících ze semifinále se díky neúčasti Borise Guiče rozrostl až na 15 postupujících. Nejlépe si načasoval formu David Rain, který zahrál 243, 223, 217 a zvítězil před Marií VokrojovouTa si na své konto připsala ještě ocenění pro nejlépe umístěnou ženu a nejlépe umístěného hráče výkonnostní kategorie P190. Třetí místo na bedně vybojoval Daniel Mička.

Další ocenění ve vedlejších kategoriích si na svá konta připsali:

- Nejlepší senior, Antonín Matějka

- Nejlepší junior – Lukáš Jelínek

- Nejlepší hráč výkonnostní kategorii P165 – Hana Kolářová

- Podrobné výsledky a celkové pořadí květnového turnaje ZDE.

- Žebříček a vybojované body v celoročním pořadí naleznete zde.

FOTOGALERIE:

- obr.1: Tři nejlepší hráči celkově (zleva Vokrojová, Rain).

- obr.2: Nejlepší hráči ve vedlejších kategoriích (zleva Matějka, Kolářová, Jelínek).