Expres zprávy

Nejbližší akce

Kontakty

  • tel: 608 862 698
  • mail: info@bowlingweb.cz
  • web: www.ablweb.cz
  • web: www.bowlingweb.cz

Partneři

Na předposledním turnaji série poprvé vítězí žena

 

Jedenáctým turnajem za účasti 59 hráčů, pokračovala turnajová série STORM Prague Cup 2021/2022. Hraje se za umístění v sérii o prize money 40 000 Kč na prvních pěti místech a na dalších místech se hraje o 10 bowlingových koulí. Dvanácti dílná turnajová série, pomalu ale jistě vrcholí.

KVALIFIKACE: po šesti kvalifikačních hrách stanul v čele kvalifikace s průměrem 228,83 překvapivě Michal Mareš. Až za ním se umístili Jiří Hindrák, Jakub Šarišský, Lukáš Jelínek, Václav Rác a Jan Kolář. Tato šestice si vybojovala postup a nasazení až do „step 2 a měla také jistotu, že potká maximálně až ve finálovém „step 3“. O postup z kvalifikace a nasazení do „step 1“ bojovali hráči umístění na 7. až 30. místě a k postupu bylo zapotřebí běžných 1140 bodů z šesti her. Nakonec po odstoupení několika hráčů se postupovalo na 1116 bodů až z 36 místa (samostatné výsledky kvalifikace a všech stepů naleznete v přílohách).

STEP 1: zde bylo nasazeno a rozděleno 24 postupujících do šesti skupin po čtyřech hráčích. Z každé čtyřky postupovali po dvou hrách dva nejlepší a většina favoritů postoupila. Vypadli většinou náhradníci a hráči umístění v kvalifikaci kolem třicátého místa, každopádně postup Jakuba Marka nikdo nečekal.

STEP 2: další krok, kdy k dvanáctce postupujících ze „step 1“ se přidalo šest nejlepších z kvalifikace, byl mnohem obtížnější. Z každé tříčlenné skupiny měl zaručen postup minimálně nejlepší hráč a na dodatkové tři postupy si šáhli další tři hráči s nejvyšším součtem ze dvou her, kteří měli v součtu přes 419 bodů.

STEP 3 - finálový: již v titulku je napsáno, že na předposledním turnaji série poprvé vítězí žena. Podařilo se to Kateřině Beštové, která za sebou nechala Jiřího Vrážela a Lukáše Jelínka.

Ve vedlejších kategoriích byli oceněni:

- nejlepší junior, Matěj Vacík (8. místo)

- nejlepší hráč/ka kat. P165 Pavla Žáčková (11. místo)

- nejlepší senior/ka 65+, Josef Colon (16. místo)

ŽEBŘÍČEK CELOROČNÍHO HODNOCENÍ: do rozehrané turnajové série se zapojilo opět pár nových hráčů a v seznamu účastníků je již 153 hráčských jmen. Chyběla početná skupina hráčů, kteří hrají ve Španělsku na turnaji Malta Senior Open a tak se pozměnilo v pořadí série a jména oceňovaných (žebříček naleznete v přílohách).

Vše je ještě otevřené definitivní podobu přinese poslední turnaj, který se hraje v termínu 24. až 26. Listopadu, osazovačku a volná místa naleznete zde.

Výsledky kvalifikace – ZDE

Výsledky 1. final step – ZDE

Výsledky 2. final step – ZDE

Výsledky 3. final step – ZDE

Konečné výsledky – ZDE

Průběžné pořadí série – ZDE

 

Sdílet na facebooku
Bowling bazar 2
Facebook
X-shop
Bowling Marketing
sportovní hry
BowlingWeb