Expres zprávy

Nejbližší akce

Kontakty

  • tel: 608 862 698
  • mail: info@bowlingweb.cz
  • web: www.ablweb.cz
  • web: www.bowlingweb.cz

Partneři

Na Prosecké Iron Desítce dominovalo mládí

První květnovou a obzvlášť sváteční neděli 5. 5. se na herně Xbowlingu Prosek Duo odehrál letošní v pořadí již pátý, jediný turnaj kategorie A a sice Prosecká Iron Desítka. Znovu jsme vzali za vděk tímtéž mazacím modelem, jaký přichystala svým ovečkám Česká Bowlingová Asociace, a to tentokráte v dřívějších hodinách hrané Celorepublikové finále Seniorské Bowlingové Ligy. Model byl zvolen opět zbrusu nový, ovšem z kategorie méně obtížných a sice BANK 2M 2.

Přes účast některých stabilních hráčů právě na této akci či souběžně hraných jiných turnajových lákadel, si cestu nakonec našlo 38 hráček a hráčů, což je účast skutečně pěkná. Každý si na předem zvolené dráze odehrál jak v hlavní hrací den, tak během páteční předehrávky patero kvalifikačních her americkým způsobem, aby poté nejlepší třináctka postoupila přímo do finále a hráči skončivší na místě 14. až 21. měli šanci v jedné hře bez tréninku, pomocných handicapů a sestupně nasazeni na dráhy o svou finálovou účast zabojovat taktéž. Tam se dostane trojice nejlepších či nejšťastnějších. Skvěle úvodní část turnaje zahrál host až z téměř druhé strany republiky a sice účastník Seniorského vyvrcholení sezóny Ondřej Surán. Jeho kvalifikačních 1106 bodů a tím pádem průměr 221, 20 bodů je prozatímní absolutní rekord turnajové série. Po zásluze si tak odnesl ocenění coby vítěz kvalifikace a současně, jak se posléze ukázalo, i díky 277 bodům jako autor Nejvyššího výkonu.

Poslední, kdo se s ním kvalifikoval přímo do finále, byl Jaroslav Krupinský, naopak Lenka Málková již musela pro postup zabojovat v dodatkovém Desperátu. Z turnaje však odešla předčasně, a tak se dostalo i na 22. v pořadí a sice Martina Palase, aby se tak oceněným cenou útěchy prvním nepostupujícím stal Tomáš Barták. Nakonec i Martin domů odcházel s toutéž cenou, neboť i po odehraném Desperátu byl prvním nepostupujícím. Naopak včas zabrat dokázali s 203 body Albert Jarovský, 202 body Jaromír Makovec a postoupil i díky 177 bodům Jan Štulc.

Pro finále si dráhy hráči podle pořadí kvalifikačního opět volili a již měli právo nejen tréninku, ale i přípočtu handicapů. Hrálo se na dvě hry hrané, k nimž se připočítávala hra třetí, průměrová z odehraných úvodních pěti her. Zde jsme byli svědky postavení na hlavu zaběhlých pořádků, i nedostižný kvalifikační premiant si vybral slabší chvilku, a tak jsme na stupních nejvyšších dekorovali nové tváře. Nejvíce důvodů k úsměvu měl Tomáš Brich, když součtem 634 bodů triumfuje celkově, a to dokonce jako současně i oceněný vítěz nejnižší výkonnostní kategorie P150. Stříbrný končí ještě junior Filip Jiránek a se stupínkem bronzovým se musel spokojit nestor Josef Colon. Do hodnocené osmičky nejlepších pronikli ještě Štěpán Blaška, Nejlepší žena turnaje Jana Marešová před další dámou a současně vítězkou druhé oceňované výkonnostní kategorie P165 Miloslavou Suchánkovou i Krystynou Janočkovou a Ondřejem Suránem.

V mezičase byl losován i obligátní finanční Iron Bonus Special, jenž díky několika turnajovému nevybrání a místní účastí narostl na již velmi zajímavých 4730,- Kč. Taženého výkonu 79 bodů však nikdo nedosáhl, tudíž je celý obsah znovu přesunut na turnaj následný, jímž jsou hned v pondělí 6. května Říčanské Iron Dvojice na herně Bowlingu Vojkov a kde se bude hráti již jistojistě o částku přesahující 5000,- Kč.

Počínaje Proseckým Iron Specialem, hraným v termínu 17. – 18. února na herně Xbowlingu Prosek Duo, jsme se opět, stejně jako roku loňského, připojili k charitativnímu projektu CHARITA BOWLING PRO EVULKU a až do jeho konání 11. května budeme z každého i opakovaného startu jakéhokoliv turnaje odkládat 50,- Kč (u turnaje dvojic 100,- Kč) a kompletní výtěžek poté předáme při konaní akce hlavní pořadatelce Vlastičce Eidernové. V loňském soutěžním ročníku se účastmi nasbíralo 12 150,- Kč během jednoho měsíce, letos je k tomu určeno zhruba dva a půl měsíce, a i vyšší počet pořádaných turnajů a již nyní byla tato výše překonána.

 Chcete-li i Vy projekt i Evulku samotnou podpořit, neváhejte a přijďte si zahrát, neboť již svou účastí přispějete na opravdu dobrou věc a nadto se pobavíte bowlingem i něco zajímavého či hodnotného můžete vyhrát. Po odehraném Proseckém Iron Specialu, dvakrát Prosecké Iron Devítce, třikrát Říčanské Iron Desítce, třikrát Prosecké Iron Desítce, dvakrát Říčanskými Iron Dvojicemi, třikrát Říčanské Iron Devítce, dvakrát Strašnické Iron Devítce, dvakrát Strašnické Iron DUOjce, dvakrát Kamenické Iron Devítce, Dejvické Iron Devítce i Velikonočním Xbowling Iron Specialu jsme již na tuto akci nastřádali 38 500,- Kč.

Šestý letošní turnaj je plánován na neděli 2. června, kam je již obsazovačka otevřena a aktualizována. Hrát se bude na opět jiném mazacím modelu jenž zveřejníme tentokráte v týdenním předstihu.

Výsledky turnaje – ZDE

Průběžné pořadí série – ZDE

Sdílet na facebooku
Bowling bazar 2
Facebook
X-shop
Bowling Marketing
sportovní hry
BowlingWeb