Na Radavě překvapila favority v K.O. devítce Markéta Müllerová

13. března se sešla na Radavě na poměry K.O. devítky poměrně skromnější konkurence. Absentovaly stálice, hráči jako Pepa Colon, Martin Vyhnanovský nebo Květa a Honza Doubravovi. Na startovní listině se sešlo 35 jmen hráčů, kteří si to rozdali v tříkolovém klání turnaje, který se celý večer hraje „devítkou“ – tzn. když prvním hodem hodíte 9 nebo 10 kuželek, zapíše se vám strike.

V první kole odehrálo celé startovní pole dvě hry, které seřadilo hráče pro druhé kolo. Parádním kolem se uvedl nový hráč na radavských turnajích. 526 bodů zaznamenal Josef Kašpar a v tomto kole neměl konkurenci. Pavel Plzenský zaznamenal pěkných 499 bodů a obsadil druhé místo. Zakladatel pondělních bowlingů Milan Zajíček po delší době zavítal na radavský turnaj a hned z toho bylo třetí místo za 472 bodů. Nejlepší žena Anička Doubravová nezaostala mnoho za nejlepšími. Za 468 bodů se umístila na průběžném čtvrtém místě.

Druhé kolo představovalo sedmnáct K.O. soubojů, kdy hraje první proti poslednímu, druhý proti předposlednímu a tak dále. Vzhledem k lichému počtu hráčů si to o postup do finále tentokrát rozdaly jedna trojice a šestnáct dvojic, ze kterých postupovalo sedmnáct vítězů a sedm šťastných poražených. Celkově se dařilo favoritům dvojzápasů. Nejhezčí souboj předvedli Dan Morávek s Tomášem Hůzelm 472:432. Dan toto kolo vyhrál, Tomáš však jako šťastný poražený bezpečně postoupil. Druhé místo ve druhém kolo obsadil Robert Martiška, aby následně své finálové místo přepustil pětadvacátému v pořadí. Třetí místo si zajistil výkonem 469 bodů Kuba Studeník. Na postup do finále nakonec dosáhl pětadvacátý Jirka Obhlídal s výkonem 347 bodů, což je na devítku poměrně hratelný výkon.

Tradiční vítězové radavských turnajů tentokrát přepustili pódium jiným hráčům – Matěj Pokorný 384 bodů a 17. místo, Aleš Vlasák 431 bodů a 8. místo, Jirka Nechutný 454 bodů a 5. místo. Při absenci dalších favoritů se na stupně vítězů probojovali jiní. Bronzovou medaili získal vítěz druhého kola Dan Morávek za nához 475 bodů. O sedm bodů více ve finále naházel Pavel Plzenský. S konečným průměrem nad 240 bodů obsadil Pavel pěkné stříbrné umístění. Po vzoru „veni vidi vici“ turnaj absolvovala Markéta Müllerová. Na turnaji se prezentovala po delší době a finále ji vyšlo náramně. Jako jediná ve finále zvládla pokořit pětisetbodovou hranici. Výkonem 516 bodů se stala nejen nejlepší ženou turnaje, ale celkovou vítězkou tohoto turnaje! Gratulujeme!

Ve středu 20. března 17:30 zveme všechny jednotlivce na Letenský pohár a už se blíží Velikonoční pondělí a není apríl, že právě tento den pořádáme od 16 hodin tento den turnaj dvojic, takže se přihlašujte na pořádnou bowlingovou koledu…