Na Radavském Double triumfovali Honza Klásek a Aleš Vlasák

Vážení bowlingoví příznivci. Únorový Radavský Double ve středu 21. února navštívilo 17 dvojic, aby si to v tradičním tříkolovém klání rozdaly o stupně nejvyšší, medaile a především tekuté ceny.

V prvním kole, kdy hráči hráli každý dvě hry do svého řádku, dva týmy úspěšně pokořily sedmisetbodovou hranici. Aleš Vlasák s Honzou Kláskem naházeli 742 bodů a vyhráli tuto část hry. To Honza a Květa Doubravovi nahráli přesně 700 bodů a za tento čin brali druhé místo. Na třetí místo to dotáhli v úvodním kole Pavel Plzenský s Aničkou Doubravovou za 696 bodů. Z prvního kola postupovaly všechny dvojice, a tak se vlastně hrálo pouze o bonusové body do druhého kola.

Z druhého kola hraného na čtyři hry, kdy se hráči střídaly po frejmu, se kvalifikovalo do finále dvanáct nejlepších dvojic. A postup si to rozdali hlavně tzv. pondělníci, kteří hráli tento Double převážně na horních dráhách. Postup doslova vydřeli Petr Šiller a Olga Kejhová výkonem 596 bodů. O jednu kuželku za nimi skončili na nepostupovém třináctém místě Kuba Studeník s Marianou Foučkovou a o další jednu kuželku nepostoupili ani Štefan Králik se Simčou Maglenovou. Byly to asi nejdramatičtější momenty tohoto Doublu. Týmy okolo postupu byly nahuštěné ve velkém počtu, a kde pro jednu skupinu hrála pověstná kuželka štěstí pro druhého to byla smůla. Na čele druhého kola dál zářili Honza Klásek s Alešem Vlasákem s výborným náhozem 802 bodů. Tentokrát jim ale více než zdatné pronásledovatele dělali Štěpán Lajda a Dominka Jarošová, kteří zakulatili svůj výkon na krásných 800 bodů.

Ve finále bylo součtem tří her se střídáním po každém hodu, bonusových bodů ze druhého kola a handicapových bodů v případě, že ve dvojici startovala žena. Posledně jmenovaná dvojice už tolik jako ve druhé části hry nezářila. Přesto si Štěpán s Dominikou připsali hezké čtvrté místo za nához 527 bodů a i za brambůrky měli radost. Stabilní vysokou výkonnost drželi celý turnaj Pavel Plzenský s Aničkou Doubravovou a 552 bodů znamenalo třetí místo a bronzové medaile. V lítém bowlingovém boji finále zvládli Martin Vyhnanovský a Roman Šindler na 557 bodů, za což si vysloužili stříbrné medaile. Nevídaným způsobem a stylem start-cíl tento turnaj opanovali Honza Klásek s Alešem Vlasákem. Ve finále nastřádali 626 bodů a s náskokem téměř sedmdesát bodů jednoznačně zvítězili. Gratulujeme!

V příloze najdete kompletní výsledky a foto nejlepších.

Tuto středu 28.2.2024 pořádá devítkový turnaj na Radavě Honza Babka. My do konce měsíce už žádný turnaj nepořádáme, ale následující měsíc je ve znamení březen na Radavu vlezem – 6. 3. Večerní růže, 13. 3. K.O. devítka a 20. 3. Letenský pohár jednotlivců. Do toho samozřejmě pravidelné ligy Podniková a Pivní a navíc přidávám turnaj pětičlenných týmů Byrokrat Cup, který proběhne v sobotu 23. 3. od 10 hodin.