Na sedmém STORMU vítězí Václav Rác

Ve dnech 17. až 19. srpna proběhl v Praze na centru Best Bowling sedmý turnaj bowlingové série STORM OPEN. Turnaje se účastnilo celkem 65 hráčů a bojovalo se i o vítěze v dalších specifických kategoriích. V kategorii K165 tj. hráči s výkonností a průměrem do 165 bojovalo 13 hráčů, v kategorii do 190 to bylo 41 hráčů. V kategorii nad 50 let, bylo evidováno 43 seniorů a o prvenství ve své kategorii bojovalo též 14 žen a 5 juniorů.

Hrálo se na středním mazacím modelu Bourbon street , který většině hráčů vyhovuje a přináší parádní dosažená čísla a průměry. Na postup do semifinále, kam se postupuje až ze 40. místa, bylo zapotřebí 802 bodů, na přímý postup z kvalifikace do finále bylo zapotřebí dokonce 848 bodů ze čtyř her.

Turnaj Storm měl dle výsledků středečního turnaje Sprinter, který se hraje na stejném mazacím modelu, svého lídra. Předpoklady se potvrdily a zvítězil Václav Rác. Prosadit se, mezi seniory, kteří obsadili pořadí od druhého do šestého místa, nebylo však jednoduché. Druhá se umístila, Marie Vokrojová, která byla vyhlášena nejlepší ženou turnaje, třetí pozici na bedně vybojoval René Bejdl.

Další ocenění hráči ve vedlejších kategoriích:

- nejlepší senioři: Marie Vokrojová, René Bejdl, Dáša Flegelová

- nejlepší hráč do 190: Marie Vokrojová

- nejlepší junior: Anna Petáková

- nejlepší hráč kategorie do 165: Andrea Sýkorová.

CELOROČNÍ POŘADÍ, v němž se hraje o 50 000,- Kč v TOP 10 a dále se hraje o 10 bowlingových koulí, pro hráče umístěné za TOP 10 je následující: nově vede tabulku Pavel Čermák s 457 body a na druhou pozici se probojoval Václav Rác. Třetí v pořadí s 390 body je David Rain, posledním v TOP 10, která zaručuje finanční odměnu 4000 Kč, je Libor Soukup. Kompletní žebříček a celoroční pořadí je ZDE.

Hráči umístění za TOP 10 aspirující na výhru bowlingové koule jsou barevně označeni dle kategorií v žebříčku (5x hráči kat.190, 4x senioři, 1x hráč kat.165).