Expres zprávy

Nejbližší akce

Kontakty

  • tel: 608 862 698
  • mail: info@bowlingweb.cz
  • web: www.ablweb.cz
  • web: www.bowlingweb.cz

Partneři

Na trůn Valašského půlmaratonu usedl zpět 3TÝM

V sobotu 4. února 2023 se v Xbowlingu ValMez odehrál jeden z každoročních vrcholů zimní bowlingové sezóny, který je takovým startovacím turnajem jarní části ABL, Valašský půlmaraton. Ten sobotní měl krásné pořadové číslo TŘINÁCT, a čeho si moc vážíme, že dorazily všechny přihlášené týmy.  

Sestava se za poslední roky ustálila a zřejmě v dohledné době se nic moc měnit asi nebude. Zářijový vítěz a nováček Za řekou se spojil s NO NAME, takže jednou je budeme evidovat jako Za řekou a jednou třeba jako NO NAME, to bude záležet na počtu kmenových hráčů v týmu. A to je přece super, takto složit na tuto akci dva týmy v jeden. V každém případě, uvolnilo se místo NÁHRADNÍKA, tak kdo máte zájem, zapište se do obsazovačky, třeba někoho v budoucnu náš Půlmaraton omrzí, odhlásí se, tak ať máte šanci.

A jdeme na rekapitulaci turnaje, který byl klasicky rozdělen na tři třetiny. Před obědem, po obědě a po večeři. Již minule či předminule jsme utnuly možné dohady tím, kolik her se bude započítávat, když se bude blížit 12. hodina turnaje. Turnaj má stanovený 24 her a tentokrát to i přes dva technické zásahy vyšší počítačové moci zvládl nejrychlejší tým za 11 hodin 59 minut a 40 vteřin. Alespoň v tomto patří Tweeners vítězství. Po 8. hře se v čele tabulky usadil s malým náskokem obhájce Za řekou (2873), na výborném druhém místě byl zlínský LTL Baťa (2802) a pak byla řežba jako blázen. Mezi třetím StaToVarem (2774) a šestým 3TÝMem (2754) byl rozdíl pouhých 20 bodů a tuto dvojici doplnili čtvrtí Přespolní (2769) a pátí Kelímci (2767). Parádní zápletka, no a my jedeme dál, močálem černým kolem bílých skal…

Po dvou třetinách turnaje, po 16. hře již byla situace jiná, rozdělena na více soupeřících skupinek. O vítězství si to rozdávala družstva Za řekou (5661) a 3TÝM (5591) a o třetí místo soupeřili Kelímci (5443), StaToVar (5436) a LTL Baťa (5433). Zbylé týmy již ztrácely více jak 100 bodů (Přespolní) i 200 bodů (Clenares Holešov) i 300 bodů (Trosečníci) a skoro i 400 bodů (Tweeners).

Závěrečná třetina turnaje přinesla, jako většinou, parádní souboj o první místo. Tentokrát v sobě našel nejvíce sil 3TÝM (8499 bodů) a dokázal vybojovat již sedmé vítězství v tomto krásném turnaji. Tohle číslo je neskutečné, pro ostatní družstva zřejmě již nedosažitelné a pouze 3TÝM může svůj rekord vylepšovat. Gratulujeme. I přes obrovskou snahu vedení neudržel obhájce Za řekou (8411 bodů), ale i tak si myslíme, že druhé místo je krásné a hlavně, hráči tohoto týmu potvrdili, že jejich podzimní výhra nebyla žádnou náhodou. Výborný náboj měl také zápas o třetí místo, kde si to snad poprvé rozdaly mezi sebou dva ostravské týmy.

A po roce měli zase více radosti Kelímci (8137 bodů), když navlékli na šňůrku svůj druhý korálek z Půlmaratonu, tentokrát bronzový. Těsně pod stupni vítězů tak skončil čtvrtý StaToVar (8110 bodů) a zkopíroval tak smolné čtvrté místo ze září 2022. I na podzim chybělo tomuto týmu na bednu cca 20 bodů. V závěru lehce došly síly zlínskému LTL Baťa (8050 bodů), ale i tak, krásné páté místo a přesný střed tabulky. Z druhé poloviny chybělo cca 100 bodů na páté místo šestým Přespolním (7951 bodů), bezpečné sedmé místo si odváží Cleaners Holešov (7896 bodů) a jestli marně hledáte nedávné vítěze, tak tady jsme je objevili, v podpalubí parníku. Takže tentokrát až osmí skončili Tweeners (7787 bodů) a po roce od vítězství klesli až na samé dno, na deváté místo, Trosečníci (7638 bodů). I takový prostě umí být náš Valašský půlmaraton.

Tímto máme zrekapitulovanou týmovou soutěž, ale je důležité ještě vyzdvihnout jména hráčů, kteří dosáhli nejlepších individuálních výsledků a výkonů. Jednotlivé náhozy hráčů jsou k dispozici ZDE.

Hráč půlmaratonu: Karel Orság s průměrem 190,56 bodu

Hráčka půlmaratonu: Jana Orságová s průměrem 169,24 bodu

Nejvyšší nához dvojice:  3TÝM – 417 bodů

Nejvyšší nához jednotlivce: Vít Hasník – 246 bodů

Nejvyšší průměr splitů na hru: Miroslav Staněk – 1,79 a Lenka Lacigová – 1,40

Nejvyrovnanější hráč: Tomáš Laciga – rozdíl 37 bodů (max 200 – min 163)

A to je již z XIII. Valašského půlmaratonu opravdu vše. Gratulujeme vítězům, čest vzdáváme poraženým a na všechny se těšíme v sobotu 16. září 2023 při XIV. Valašském půlmaratonu. Díky všem za moc krásný a povedený den s bowlingem, děkujeme šéfovi restaurace Hangár a jeho personálu za opět skvělé zázemí, především co se týče dodržování pitného a stravovacího režimu a těšíme s Vámi v našem Vašem centru Xbowling ValMez brzy na viděnou. 

Výsledky družstev - ZDE

Výsledky jednotlivců - ZDE

Váš Xbowling Team – bowling ValMez

Sdílet na facebooku
Bowling bazar 2
Facebook
X-shop
Bowling Marketing
sportovní hry
BowlingWeb