Expres zprávy

Nejbližší akce

Kontakty

  • tel: 608 862 698
  • mail: info@bowlingweb.cz
  • web: www.ablweb.cz
  • web: www.bowlingweb.cz

Partneři

Na turnaji 10-9-8 padly rekordní teploty i účast a vyhrál Matějka

Když jsme vypisovali tento turnaj, říkali jsme si, že v pátek 28. června se většina lidí bude chystat na letní dovolenou do Chorvatska, filmový festival do Varů nebo návštěvu koupaliště. A my uspořádáme komorní turnaj na konec sezóny. Ale úplný opak byl pravdou a na turnaj s netradičním formátem dorazilo neuvěřitelných 44 hráčů a hráček, a to i přes rekordní teploty, které jistě převyšovaly 30 stupňů Celsia. Tak alespoň přišel vhod welcome drink, který je nedílnou součástí letní radavských turnajů.

Specifikem tohoto turnaje je, že první kolo se hraje normálně, ale v dalších kolech stačí hodit méně kuželek prvním hodem a započítá se vám do „skórkarty“ strike – ve druhém kole devět a ve třetím dokonce jen osm kuželek. A další specifikum je, že se každá hra počítá, takže celkové skóre pro 36 nejlepších tvoří součet všech šesti her, které absolvují, takže každá hra je v turnaji moc důležitá.

- První kolo se hrály zcela standardní dvě hry. V těchto dvou hrách si nejlépe poradil Martin Vyhnanovský, když se s výkonem 401 bodů vytvořil mírný náskok. Druhé místo drželi shodně s 380 body Aleš Vlasák a Tonda Matějka. Pozici nejlepší ženy držela Anička Doubravová.

- Ve druhém kole hraném devítkou se předvedl majitel herny Jiří Kotáb, když výkonem 496 bodů atakoval pětistovku. Výborně se vedlo Simoně Maglenové 454 bodů a Janě Kubíčkové 449 bodů. Jen o bod méně, než Jana si připsal nováček na Radavě Jirka Páv. Jelikož máme na Radavě 12 drah a poslední kolo hráli všichni najednou, tak kapacita pro třetí kole je 36 hráčů a to znamenalo, že osm hráčů se muselo poroučet z kola ven. Tentokrát se však zaváhání všem velkým favoritům na triumf v tomto turnaji vyhnulo.

- V závěrečném kole se hrálo osmičkou a jak někteří uváděli, v tomto kole se tento turnaj nedá vyhrát, ale dá se prohrát, o čemž se i někteří přesvědčili. V tomto kole je taková hranice úspěchu, když hráč nahází nad 500 bodů. Tuto hranici pokořilo celkem 9 účastníků turnaje. Petr Šiller zaznamenal třístovku (pozor z celého startovního pole padly jen dvě). Dobře si vedli Jirka Nechutný, Honza Klásek a druhý nejvyšší nához v této části vystřihl Honza Špinka, ale vzhledem k přechozím ztrátám to výše zmíněným na medaile nestačilo.

Anička Doubravová naházela také přes 500 bodů a díky tomu obsadila jako nejlepší žena celkové deváté místo. Aleš Vlasák nasbíral celkem 1329 bodů a bral za tento počin bronzovou medaili. Nováček na turnaji Jirka Páv naházel 1340 bodů a byl po zásluze odměněn stříbrnou medailí. Nejlepší byl jak v závěrečném kole (277 a 300 bodů), tak i v celém turnaji Tonda Matějka. Na vítězství v turnaji mu stačilo naházet „jen“ 1401 kuželek (průměr 233,5 na jednu hru). Tondovi i ostatním medailistům gratulujeme. Ale uznání patří všem hráčům i hráčkám, kteří tento páteční turnaj absolvovali, jelikož podmínky opravdu nebyly jednoduché.

Ve čtvrtek 18. 7. proběhne tzv. „cochcárna“. Odhlasovali jste si, že se bude hrát od 17.30 Radavský Double. Těšíme se na vás. Do té doby se můžete i individuálně zapojit do Letního letenského poháru, ale pozor až od 9. 7. do té doby Radava dovolenkuje!

Výsledky turnaje – ZDE

Sdílet na facebooku
Bowling bazar 2
Facebook
X-shop
Bowling Marketing
sportovní hry
BowlingWeb