Expres zprávy

Nejbližší akce

Kontakty

  • tel: 608 862 698
  • mail: info@bowlingweb.cz
  • web: www.ablweb.cz
  • web: www.bowlingweb.cz

Partneři

Na Vojkově přes rekordní účast marné čekání na třístovku

Ve čtvrtek 2. května otevřel májový turnajový program Vojkovské herny i sérií Iron ten komerčnější a sice nedohazovaná Říčanská Iron Devítka. Sešla se přes obvyklých několikero šibeničních odřeknutí startu návštěvou 35 hráček a hráčů zdejší rekordní účast, a tak poprvé by trio nejméně v kvalifikaci úspěšných nepostoupilo ani do úvodní semifinálové vlny.

Díky tomu, že po třech kvalifikačních hrách na součet jinak jistojistě postupující Jiří Egert, respektive Jan Fleischmann st. dali svá místa k dispozici a tím by nepostupoval pouze jeden smolař, upravili jsme lehce pravidla, a tak do finále měli cestu bez další dřiny mimo oceněného kvalifikačního vítěze Jana Štulce ještě Jaromír Malec ml., Ladislav Šimánek, Michal Korbel, Martin Vala a jako šestý i Albert Jarovský.

V první semifinálové vlně na součet dvou her od nuly nastoupili hráči skončivší na místech 18. až 33. a pouze pětice nejlepších si vybojovala právo účasti ve vlně druhé, kde se přidali k těm, kteří se v kvalifikaci umístili na 7. až 17. pozici. Zde si cenu útěchy odnesl jako první nepostupující a obrovský poprask tím způsobil Josef Colon. I ve druhém semifinále se hraje na součet dvou her od nuly a zde jsou hráči nasazováni podle kvalifikačního pořadí na dráhy sestupně, na rozdíl od úvodního, kde naopak vzestupně. Právo finálového startu si pak vybojovala jedenáctka nejlepších a tady cena útěchy patřila coby prvnímu nepostupujícímu dalšímu srdcaři Tomáši Rathouskému.

Ve finále se poté odehrají závěrečné dvě hry od nuly na součet, ovšem již s hrou třetí, majíc hodnotu celodenního průměru her předchozích. Dráhy si postupující dle pořadí již volí. Nejvíce umu, štěstí i pevnou ruku prokázal Jaromír Malec ml., když jeho součet činil 788 bodů a po zásluze o 8 bodů vítězí před premiantem kvalifikace Janem Štulcem. Bronz vytrpěl Lukáš Obrusník se 753 body a do hodnocené osmičky nejlepších poté pronikli ještě Ladislav Šimánek, Albert Jarovský, Petr Pekár, Martin Vala a Michal Korbel.

Autorem Nejvyššího výkonu se stal Petr Pekár, který dnes nikam nepospíchal, takže třístovku nepokořil ani v pokusu nejlepším, a to o pouhé dvě kuželky, což i tak překvapivě k ocenění stačilo. Nejlepší ženou se stala jediná dámská finálová účastnice Jana Marešová.

V pauze se losoval i obligátní finanční Iron Bonus Special, jehož hodnota se převodem z předchozích turnajů a přípočtem místních startů vyšplhal o desetikorunu těsně pod hranici 4000,- Kč, avšak taženého čísla a tedy výkonu 251 bodů nikdo nedosáhl, je tak přesunut opět na turnaj následný, jímž bude v neděli 5. května na herně Xbowlingu Prosek Duo prestižní „áčková“ Prosecká Iron Desítka a kde se bude již hrát o zhruba 4800,- Kč.

Počínaje Proseckým Iron Specialem, hraným v termínu 17. – 18. února na herně Xbowlingu Prosek Duo, jsme se opět, stejně jako roku loňského, připojili k charitativnímu projektu CHARITA BOWLING PRO EVULKU a až do jeho konání 11. května budeme z každého i opakovaného startu jakéhokoliv turnaje odkládat 50,- Kč (u turnaje dvojic 100,- Kč) a kompletní výtěžek poté předáme při konaní akce hlavní pořadatelce Vlastičce Eidernové. V loňském soutěžním ročníku se účastmi nasbíralo 12 150,- Kč během jednoho měsíce, letos je k tomu určeno zhruba dva a půl měsíce, a i vyšší počet pořádaných turnajů a již nyní byla tato výše překonána.

 Chcete-li i Vy projekt i Evulku samotnou podpořit, neváhejte a přijďte si zahrát, neboť již svou účastí přispějete na opravdu dobrou věc a nadto se pobavíte bowlingem i něco zajímavého či hodnotného můžete vyhrát. Po odehraném Proseckém Iron Specialu, dvakrát Prosecké Iron Devítce, třikrát Říčanské Iron Desítce, dvakrát Prosecké Iron Desítce, dvakrát Říčanskými Iron Dvojicemi, třikrát Říčanské Iron Devítce, dvakrát Strašnické Iron Devítce, dvakrát Strašnické Iron DUOjce, dvakrát Kamenické Iron Devítce, Dejvické Iron Devítce i Velikonočním Xbowling Iron Specialu jsme již na tuto akci nastřádali 36 650,- Kč.

Již šestý letošní turnaj se uskuteční klasicky ve čtvrtek a sice 6. června a obsazovačka tam je již otevřena i aktualizována, a tudíž všichni srdečně zváni.

Výsledky turnaje – ZDE

Průběžné pořadí série – ZDE

Sdílet na facebooku
Bowling bazar 2
Facebook
X-shop
Bowling Marketing
sportovní hry
BowlingWeb