Na Vojkovské Devítce nový rekord herny

Ve čtvrtek 14. září proběhl letošní pátý turnaj premiérového ročníku Vojkovské Devítky na herně Bowlingu Vojkov. S přibývajícími hracími dny se i do příjemného prostředí Říčanské herny pomalu začíná vkrádat nešvar jiných sérií, a tak se oproti měsíci předešlému sešlo hráčů s pohledem na původní zaplněnou obsazovačku méně, avšak 24 příchozích hráček a hráčů opět posunulo kvalitativní laťku výše, když hned šestice z nich zahrála maximálních devítkových 300 bodů, čímž stanovili nový rekord turnaje i herny.

Prvním byl již v úvodní kvalifikační rundě Tomáš Barták, tak se právě on stal držitelem Nejvyššího výkonu. Následovali jej poté a aspoň tekutou cenu, byť již bez poháru si odnesli David Rain, Jan Štulc, Jaromír Malec mladší, Miloslava Suchánková i Ladislav Šimánek. Ten zazářil v úvodních třech kvalifikačních hrách, když dosáhl součtu 741 bodů a stal se oceněným vítězem kvalifikace.

Poté následoval první semifinálový Step, kde nastoupili hráči po kvalifikaci nejméně úspěšní a díky počtu startujících se to týkalo těch skončivších na 9. až 24. místě. Zde se hrají již dvě hry od na součet, stejně jako v druhém Stepu a vyřazovací klíč byl celkem benevolentní, turnaj poté opustilo pouze trio nejméně úspěšných. Tou, která byla postupu nejblíže a stala se tak oceněnou první nepostupují, byla Kateřina Šponerová. Vypadnuvší hráče nahradili umístění na místě sedmém a osmém a s nimi Jan Štulc, jenž sice postoupil přímo do finále, ale svého práva se zřekl a přepustil místo Martinu Valovi. Po dalších dvou hrách od nuly na součet na drahách, kam v obou semifinále jsou hráči nasazováni podle aktuálního pořadí, již bowlingové dovádění skončilo pro pětici nejméně úspěšným a zde si cenu za první nepostupové místo odnesl Stanislav Dohnálek.

Ve finále už si podle pořadí semifinálového volí hráči dráhy sami a hrají se závěrečné dvě hry od nuly, avšak k nim je připočítávána třetí coby průměr z předchozích odehraných her. Dramatický závěr a famózní závěrečné hry okořenily už tak zajímavý večer a jako vítěz z něj vyšel Jaromír Malec mladší, když ve své závěrečné hře nepoznal ničeho jiného než striků a tím součtem 758 bodů o pouhé 4 kuželky překonal stříbrnou a současně Nejlepší ženu turnaje Miloslavu Suchánkovou. Ta na hlavu postavila domněnky, že i nízkým přeneseným průměrem do finálového vyvrcholení se již divy udělat nedají a ač právě její hra byla druhou nejnižší, skončila na opačném pólu pořadí. Stupínek bronzový si s pětibodovou ztrátou na vyšší pozici vyházel kvalifikační premiant Ladislav Šimánek. Do oceňované osmičky nejlepších poté ještě patřili Pavel Lukeš, Jan Štulc, Jan Fleischmann starší, Jakub Novák a Jiří Kotjužanský.

V pauze mezi oběma semifinále se losoval nejprve finanční IRON BONUS SPECIAL, jenž byl tentokráte na hodnotě 6900,- Kč a dvoutřetinový výherní podíl tudíž činil již 4600,- Kč, avšak ani tentokráte nebyl generátor náhodných čísel výhře nakloněn, když vylosovaných 48 „kupodivu“ nikdo autorem nebyl. Bonus se tak přesouvá opět na turnaj následný, jímž by měly být v neděli 17. září na herně Xbowlingu Strašnice Strašnické ProShop Dvojice, kam i tímto všechny srdečně zveme.

Druhým losováním jsou zde tradiční tři věcné ceny a losuje se podle pořadí kvalifikačního a počtu startujících. Štěstí se tentokrát usmálo na Anežku Lencovou coby novou majitelku zastřihovače vlasů, čistící dečku a Puff&Ball má nový Gabriela Malcová a Jaroslav Běhal byl nadšen z poukazu na 1000,- Kč do ProShopu Jana Macka.

Příští turnaj série připadá na čtvrtek 12. října a obsazovačka tam je již otevřena i aktualizována.