Expres zprávy

Nejbližší akce

Kontakty

  • tel: 608 862 698
  • mail: info@bowlingweb.cz
  • web: www.ablweb.cz
  • web: www.bowlingweb.cz

Partneři

Vynikající bowling ve finále světového poháru QubicaAMF

Vítězové - Aumi Guerra a Jason Belmonte

Ve finále mužů i žen 47.QubicaAMF světového poháru v Johannesburgu bylo k vidění jedno z nejlepších bowlingových představení na turnaji.

V ženách šla do vedení nejdříve Sandra Andersson ze Švédska náhozem 267 ve svém prvním zápase proti Diandra Asbaty z USA (217).
Diandra vyrovnala vítězstvím ve druhém utkání 247-219, a rozhodnout tak musel třetí zápas.
Obě hráčky předvedly sérii strikeů, Sandře ji ovšem přerušil split v 7.framu. Nakonec z toho bylo 243, ale na Diandru a jejích 279 to nestačilo.

Na Diandru čekala soupeřka Aumi Guerra z Dominikánské republiky, takže bylo jisté, že jedna z nich se stane dvojnásobnou šampionkou.
Aumi ve své první hře předvedla i s jedním splitem 266 zatímco Diandra dosáhla pouze 201. Závěrečné zápasy byly vyrovnané a těsné, rozhodnout musel nakonec také třetí zápas.
V 10.framu Diandra potřebovala k zisku titulu prvním hodem strike, ale zůstala jí stát kuželka č.10 a konečné náhozy 199 proti 202 Aumi Guerra.
Takže Aumi se stala teprve druhým hráčem, který úspěšně obhájil titul.

Poté řekla: "Byla jsem tak koncentrovaná na svoji hru, že jsem se dokonce vyhábala Facebooku! Teď se dobře najím, půjdu si zaplavat a podívám se na pláž!"

První zápas mužů přinesl souboj mezi Mykhaylo Kalika z Ukrajiny a Jasonem Belmontem z Austrálie. Mykhaylo byl evidentně nervózní a prohrál 203 v jeho první hře proti 237 Jasona. Ve druhé hře to již bylo o něčem jiném, když s náhozem 266 porazil Jasona 248.
Takže opět byla na řadě rozhodující hra, kterou Jason vyhrál 266-185.

Jason poté nastoupil proti Tommy Jonesovi z USA. První hra přinesla vysoké náhozy, Tommy vyhrál 279 proti 259. A opět přišel zvrat ve druhém zápase, kde Jason zvítězil 247 proti 216.
Opět musel přijít na řadu třetí rozhodující zápas.
A byl to velký zápas, strike za strikem, dokud Tommy nedohodil v 8.framu a skončil na 236 kuželkách. Jason svoji hru zakončil ve velkém stylu s 259, a stal se tak prvním australanem, který získal tento titul.

"Byl jsem dlouho na čele pořadí v roce 2004 v Singapuru a poté jsem brzy vypadl" řekl "a znovu jsem byl ve vedení v Petrohradu v roce 2007 kde jsem prohrál ve finále. Takže jsem byl rád, že tentokrát jsem šel ze druhého místa.

Jasonův součet 765 ze tří her je nový rekord finále, překonal dosavadních 764 Petera Hansena z Norska (ze Singapuru 2004).

Zdroj: www.qubicaamf.com


publikováno 7.12.2011 - závěrečný komentář

Víc jak 24 hodin mi trvalo, než jsem se odhodlal zasednout k notebooku a napsat závěrečné hodnocení. Bohužel ten poslední nevydařený den ve mně zanechal velikou bolest, která snad s odstupem času odezní.

Když jsem na tuto vrcholnou akci vyrážel, tak jsem si dal jediný cíl: zahrát průměr 200. Moc často se zatím nestávalo, že by někdo od nás takový průměr na turnaji toho typu dosáhl. Nakonec z toho bylo mnohem víc nejen pro mě, ale i pro celý český bowling. Postup mezi 24 nejlepších asi docením až někdy v budoucnu. Ale už jen to, že jsem 4 dny po sobě porazil Thomase Grosse. Nebo, že jsem byl po 22ti hrách před Kanaďanem Schmidtem, norem Sandbakenem a dalšími světovými hráči, asi svědčí o tom, že většina turnaje se mi prostě povedla. Hodně lidí je asi zklamaná z konečného 24 místa - ale těm můžu jen vzkázat: věřte mi, je to velmi obtížné bojovat, když se nedaří a nemáte u sebe nikoho, kdo by vás usměrnil, poradil . . . prostě vám jen pomohl zpátky najít ztracenou koncentraci. Nebo jsem záviděl ostatním, že se nemusí přizpůsobovat kouli, ale prostě sáhnou do tašky pro jinou a hrají pořád stejně. Tito hráči ale neřeší nadváhu v letadle - všechno jim hradí sponzoři.

Ještě pár let bude trvat, než se český bowling dostane na podobnou úroveň, kterou jsme tady s Petrou mohli týden sledovat. Ta sice byla ze svého vystoupení smutná. Ale ode mě má neskonalý obdiv za to, jak to s malým Honzíkem zvládá. Musí to pak být hodně těžké vypnout hlavu a soustředit se jen na hraní.

Zítra se hraje finále turnaje a my budeme s napětím sledovat, kdo nakonec vyhraje. Já jsem si vsadil na Tommyho Jonese :-) A ve čtvrtek večer už letíme domů. Na Ruzyňském letišti bychom měli být v pátek dopoledne kolem deváté hodiny. Tak snad to všechno zvládneme a zůstanou v nás jen samé krásné vzpomínky na deset dní mezi bowlingovými hvězdami . . . Mirek Cifra

PS: Chtěl bych poděkovat Honzovi Hájkovi za pomoc při pořízení nových koulí a jejich následném navrtání. Moc mi to pomohlo!!! A také jednomu mému kamarádovi, který mi finančně pomohl s uskutečněním mého snu . . .


publikováno 4.12.2011 - 4. hrací den

Ahoj všichni fanoušci. Dnes to bude krátké, protože jsem moc unavený. Jak už asi všichni víte, tak se mi povedlo postoupit mezi posledních 24 hráčů. Je to obrovský úspěch, doufám, že nejen pro mě, ale i pro celý český bowling.

Hrálo se mi dnes fakt dobře - a to i díky fanouškům, kteří mě celou dobu neustále podporovali. Jen mě mrzí dvě věci: že jsem nedotáhl předposlední hru až úplně do konce. Špatně jsem vyhodnotil chování koule na dráze a před desátým hodem jsem se posunul o tři parkety doleva. Z toho byla kuželka č.10. A pak mě mrzí, že jsem nenastudoval propozice, ve kterých je napsáno, že se dalších 8 her načítá k těm z kvalifikace. Poslední hru jsem pod přívalem emocí z jistého postupu dost vypustil. Škoda, mohlo to být ještě o pár kuželek lepší. I tak dnešní průměr kolem 230, celkový 219,9.

Samozřejmě se chci zmínit i o Petře, která dnes své účinkování končila. Bojovala statečně, ale i z pěkných hodů jí striky nepadaly. Trošku mi to připomínalo hru našeho kamaráda Tomáše Grose, který hrál pěkně, ale striky si musel zasloužit. Nakonec postoupil jako úplně poslední. Petra se umístila na 48. místě s průměrem 179.

Takže zítra se hraje 8 her, které se přičítají k těm z kvalifikace. Začínáme ve 13.00 - tak mi držte palce, ať umístění ještě o něco vylepším. I když soudek piva jsem už nad Karlem Kutinou vyhrál :-) Mirek


publikováno 3.12.2011 - 3. hrací den

S rychlostí světla pokračuje v Jihoafrické republice světový pohár QubicaAMF.
Dnes bylo na programu předposledních pět her. Jako první z nás zasáhla do bojů Petra. Odhodlaně vyrazila na hernu s nadějí, že konečně začnou padat pořádná čísla. Bohužel ani dnes nehrála to, co od ní známe a na co jsme se těšili. Nechci za Petru mluvit - bohužel jsme se dneska po její hře neviděli. Ale mám takový pocit, že už tomu ani nevěřila a byla smířena s umístěním ve druhé polovině hráček. Před posledními hrami je na 51.místě s průměrem 176,53. Zatím nejlepší ženou je dominikánka Aumi Guerra, která má neuvěřitelný průměr 248,07!!! V době, kdy píši tento článek ještě neznám moje dnešní čísla, protože já hraji až od 18.45 vašeho času. Takže krátký komentář mojí hry napíši bezprostředně po tom, co dorazím na hotel. Doufám, že budu mít dobré zprávy :-)

Aktuálně: mám za sebou třetí blok her a zrovna jsem dorazil do hotelu. Kdo jste sledovali scoring, tak asi musíte tušit, jak mi asi je :-) Bylo to prostě úžasné. Sám to nechápu - né, že bych hrál nějak přesně, ale koule si k té jedničce většinou cestu najde. Dneska to byl průměr 227 a celkově jsem se polepšil na 216,33. Zítra to asi bude hodně o hlavě - takhle blízko postupu už asi nikdy nebudu. Včera jsem si chtěl vyprat dres, ale pak jsem si řekl, že když to jde, tak to neudělám - vůbec nezávidím mým soupeřům zítra. Už je pěkně ohranej. Ale na takové věci jsem pověrčivý. A doufám, že mě zítra Grosík netrefí botou, nebo koulí. Dneska to na konci pěkně létalo :-)

Takže já zítra od 11,15 vašeho. Petra pak 14.30. Koukejte fandit, ať je ten český bowling zase o něco víc vidět. Mirek


publikováno 2.12.2011 - 2.hrací den

Ahoj všichni, kteří jste mým komentářům zůstali stále věrni :-). Je za námi deset her a tím pádem se dá začít tipovat, jak by to s námi mohlo dopadnout celkově.

Já jsem hrál od rána a byla to dneska makačka. Začalo to tím, že můj slovenský kolega chrápal tak intenzivně, že jsem dokázal spát maximálně čtyři hodiny. Pokračovalo to tím, že jsem opět neodolal dobrotám u stolu a pěkně jsem se na snídani napral. Dvě hry mi trvalo, než mi slehlo :-) Paradoxně jsem obě zahrál docela dobře. Další dvě byly lehce pod 200 a to hlavně vinou zbytečných nedohozů. Naštěstí mi vyšla poslední hra, ve které jsem měl i kus štěstí. Dráhy byly tak vybrané, že se přes prostředek prakticky nedalo hrát. Na to doplatil můj věrný druh na páru Tomáš Grosík, který poslední hru pokazil. Já jsem v pátém framu zariskoval a vrátil se na pravou stranu, kde sice olej byl, ale zato vzadu těžko odhadnutelná reakce. Přišla ale řada sedmi striků, díky které jsem se v celkovém pořadí posunul na 28.místo se ztrátou 35 kuželek na masters! Prostě mám ve druhé polovině o co hrát.

Po obědě jsem se potkal s Petrou a její rodinkou u bazénu, kde jsme společně relaxovali, viz. foto :-) Čekal jsem na dokončení článku až na to, jak dopadne Péťa. Bohužel ani dnes jí to moc nepadalo. Jestli se o tom bude chtít bavit, tak podrobnosti napíši v zítřejším komentáři. Celkově je zatím s průměrem 172,9 na 52. místě.

A ještě jak zítra: Petra začíná v 11.15. Já hraji v poslední rundě v 18.45.
Snad budeme na sobotu v dobrém vzpomínat :-) Mirek


publikováno 1.12.2011 - 1.hrací den

Tak nám to konečně začalo. Já i Petra máme za sebou prvních pět her.
Jako první začala své vystoupení na turnaji Petra. Předvedla super začátek, kdy měla po dvou hrách 208 průměr. V půlce třetí hry bohužel začala přemýšlet nad tím, proč nepadají striky - zkoušela koule i místo na rozběhu. Očekávaný výsledek se bohužel nedostavil. Spíš naopak :-( Nakonec z toho byl průměr 177. Petru to mrzí a určitě se v dalších dnech můžeme těšit na zlepšování.

Odpoledne jsem odehrál první hry i já. Začátek byl v pohodě. Po první hře jsem se asi trošku uspokojil a přestaly padat striky. Naštěstí jsem vše dohazoval - i když jsem měl v každé hře snad tři desítky. Čtvrtá a pátá hra byly super - nakonec 210,2 průměr. Dokonce jsem po dnešku i před svým parťákem na dráze Thomasem Grossem. Ten byl ale po dnešku naštvanej :-) Ani nereagoval ve výtahu na můj pozdrav. Ale takový on prostě je.

Podle předpokladů se na čele usadili ti, od kterých se to čeká - Jason Belmonte, Tomy Jones, nebo třeba domácí Francois Louw. Mě osobně hodně překvapil fin Kimmo Lehtonen, který je druhý. Prvně jmenovaný má po pěti hrách průměr 255,6 :-). Navíc jako první hráč turnaje hodil perfect game. Blízko k ní měl v první rundě hráč z Japonska, ale v posledním hodu mu zůstala stát desítka.

A jak hrajeme zítra?
Já začínám v 7 ráno vašeho času. Petra hraje v úplně poslední rundě, která startuje v 18:45.
Tak fanděte, co to dá :-) Mirek


publikováno 30.11.2011 - oficiální trénink

Třetí zpravodajství z jižní polokoule začínám informacemi z dnešního oficiálního tréninku. Já jsem hrál v dopolední 1.rundě společně s několika favority turnaje - Jasonem Belmontem, Michaelem Schmidtem (dvojnásobným vítězem), nebo třeba s dobře známým Thomasem Grossem. Hned první hody mi ukázaly, že jsem asi jednu kouli bral zbytečně. Na Virtual gravity na dráze opravdu olej nebyl :-) Ale jinak mám docela dobrý pocit z druhé slabší koule, mohlo by to být docela dobré. Podobné pocity má i Petra, která hrála odpoledne ve společnosti loňské vítězky Aumi Guerra z Dominikánské republiky. Její pink panter dával jeden strike za druhým :-)

A jak budeme zítra hrát?
Prvních pět her začíná jako první Petra - hraje od sedmi hodin vašeho času.
Pro mě turnaj začíná ve 14.30.

Tak nám pořádně fanděte a my slibujeme, že uděláme maximum!!! Mirek

Online scoring naleznete zde:
http://score2010.qupee.com/Services/9.06.02.00/OnlineScore/start.htm

Výsledky po odehrání každé rundy zde:
http://www.qubicaamf.com/World-Cup/2011-Johannesburg-South-Africa/World-Cup-Results.aspx


publikováno 29.11.2011 - 1. den

Poslušně hlásím, že jsme v pořádku dorazili do dějiště turnaje. Né že by se po cestě nevyskytly komplikace. Asi tou největší bylo, že se chlapíkům v Paříži nezdál můj kufřík, se kterým jsem chtěl jít na palubu. Tak mě poslali na check-in. A světe div se - 1,7 kg nad limit, navíc větší rozměr. Už to vypadalo na tučné zaplacení nadváhy. Ale naštěstí jsem to nějak ukecal. V každém případě jsem všechny své věci odevzdal a doufal, že se s nimi v Johannesburgu opět shledám. Letěli jsme airbusem 380 - fakt zážitek. Oproti všem obavám, jsme se se všemi zavazadly setkali hned po příletu. Až na vyteklý čistič a pár potrhaných igelitů jsme neutrpěli žádné ztráty. Ještě musím dodat, že naší výpravu provází i ta ze Slovenska. Takže je nás docela dost :-)

Přesun na hotel trval zhruba půl hodiny. Welcome drink se bohužel odehrával v duchu citrónové šťávy, což ocenila snad jen Petra, která kvůli Honzíkovi pít nemůže. Odpoledne jsem jako první odvážlivec vyzkoušel bazén v našem hotelu a lehátka na opalování. Musím uznat, že to zas tak nepříjemné nebylo :-). Večer nás čekalo slavnostní zahájení. To začalo tím, že náš řidič při cestě z hotelu na hernu zabloudil. Takže jsme čekali, až mu někdo poradí, kudy se tam dostat. Hernu jsme ve finále stejně neviděli. Provedli nás nějakým muzeem piv - pak následovaly proslovy v místnosti, kde se skoro nedalo hnout - a končilo se konzumací místních specialit k jídlu i pití :-)

Co se týká našeho programu, tak zítra nás čekají oficiální tréninky. Já to mám už od osmi místního času (je zde o hodinu víc). Petra hraje odpoledne v jednu. Večer pošlu první reakce na mazání a časový harmonogram našeho hraní.

Tak držte palce . . . i když zítra to ještě potřeba nebude. Mirek


publikováno 28.11.2011 - odlet

Ahoj všichni. Je pondělí 28.listopadu 19.20 hodin. Za hodinu a čtvrt startuje letadlo, které odveze naše dva zástupce na světové finále QubicaAMF, které se letos koná v Johannesburgu.

Já i Petra jsme dorazili na letiště v dobré náladě, která byla o to větší, že jsme se váhově vešli do limitů, které jsou pro hráče bowlingu hodně kruté. 23 kg zavazadlo, max. 12 kg na palubu. Když si spočítáte, že tři koule váží s taškou něco kolem 22 kg, tak vám musí být jasné, že balení nebylo jednoduché. Petra má výhodu v tom, že letí s rodinou a limity má dvojnásobné. Co se týká koulí,  se kterými budeme hrát, tak moje zbraně jsou virtual gravity, hammer wibe a dohozka. Ty Petřiny vám napíšu v příštím článku, který budu psát už z hotelu v místě konání. Tak nám držte palce, ať tu náročnou cestu zvládneme. V Jižní Africe bychom měli být zítra kolem jedenácté. Časové pásmo je stejné jako u nás.

V příštím článku přidám fotky z letu a odkazy na výsledky a online scoring. Takže sledujte www.bowlingweb.cz

Tak zatím, Mirek Cifra.

Sdílet na facebooku
Bowling bazar 2
Facebook
X-shop
Bowling Marketing
sportovní hry
BowlingWeb