Návrat krále v plné palbě

Sedmý turnaj EBONITE tour 2018 proběhl ve dnech 3. až 4. 8. 2018 na centru Best Bowling. Na druhý „prázdninový“ turnaj přijelo 75 hráčů a k překvapení všech se zde objevil Jaroslav Lorenc. Loňský šampión EBONITE 2017 si na své konto připsal teprve druhý start, který přetavil v plný bodový zisk 100 bodů do celoročního pořadí.

Kvalifikaci a jejímu průběžnému pořadí vévodil od prvé až do páté hrací rundy Pavel Čermák, než jej v šesté vystřídal s průměrem 236,67 výše zmiňovaný Jaroslav Lorenc. Ten si vybojoval postup přímo do finále a s ním postupovalo dalších 12 hráčů (Čermák, Hindrák, Gurgul, Beštová, Nejezchleba, Kr ňák, Petáková, Mach, Kunc, Teame, Závladský). Na postup do semifinále, kam postupovali hráči umístění do 36 místa, bylo zapotřebí 1138 bodů.

V semifinále nejlépe zahrála Andrea Sýkorová, Míra Oliva a Ladislav Švec. S nimi postupovalo do finále dalších jedenáct hráčů, neb na výběr drah pro finále se nedostavili přímo postupující Kateřina Beštová a Stanislav Nejezchleba. Postupová hranice do finále byla na 761 bodu.

Ve finále výkony 237, 228, 234 nastavil Jaroslav Lorenc srpnovou vítěznou laťku. Druhá se umístila Anna Petáková, která se stala nejlepší ženou turnaje a nejlepší hráčkou kategorie P190. Třetí se umístil Oto Kunc, který byl vyhlášen ještě nejlepším seniorem turnaje.

Dalšími oceněnými ve vedlejších kategoriích byli:

Nejlepší hráč/ka v kategorii P165 – Hana Kolářová

Nejlepší tři senioři: Oto Kunc, Svatava Závladská, Pavel Čermák

ŽEBŘÍČEK celoročního hodnocení, v němž se bojuje o 20 bowlingových koulí a další bowlingové vybavení je evidováno již 161 hráčů. V čele celoročního pořad&i acute; nastala změna, Miluši Novákovou střídá v čele s 476 body Kateřina Beštová. Druhé místo s 468 body si upevnil Aleš Syneks 442 body a na třetí pozici nově vystoupal Pavel Krňák (443b). Z elitní celoroční TOP 15 vypadli: Vrážel, Rain, Dobiáš, Včeliš a nahradili je Pitaš, Homola L., Nejezchleba, Kolář. Květenský, Teame, Dobiáš, Mička, Vacek. Kompletní žebříček je umístěn v přílohách.

FOTOGALERIE:

- obr.1: Tři nejlepší hráči na srpnovém turnaji EBONITE 2018 ( zleva Petáková, Lorenc, Kunc)

- obr.2: Čtyři nejlepší hráči na srpnovém turnaji EBONITE 2018 ( zleva Petáková, Lorenc, Kunc, Švec)

- obr.3: Nejlepší hráč-hráčka kategorie P165: Hana Kolářová

- obr.4: Čtyři nejlepší senioři (zleva Závladská, Kunc, Čermák, Kolářová)