Nečekané vítězství Lumíra Hřebíka

Ve dnech 12,13. a 15. října se v Praze na centru Best Bowling hrál na dlouhém mazání 9. turnaj z letošní série STORM. Turnaje se účastnilo celkem 52 hráčů a bojovalo se mimo umístění na bedně i o vítěze v dalších kategoriích. V kategorii K165 tj. hráči s výkonností a průměrem do 165 bojovalo 14 hráčů, v kategorii K190 25 hráčů. V kategorii nad 50 let, bylo evidováno 30 seniorů a o prvenství v kategorii bojovalo též 11 žen a 4 junioři

Na postup do semifinále, kam se postupuje až ze 38. místa, bylo zapotřebí 754 bodů, na přímý postup z kvalifikace do finále bylo zapotřebí 845 bodů ze čtyř her.

Díky MČR dvojic v Olomouci chyběla řada „dravců“ z řad tradičních hráčů finále. Nabízela se otázka, kdo využije vzniklé situace? Dle očekávání, byl vítěz z řad seniorů, nikdo však z jejich řady lídrů. Vítězství si na své konto nakonec připsal sedmdesátiletý Lumír Hřebík. Druhé místo vybojoval Václav Rác a na třetím se umístil Vratislav Kulhánek. Výsledky turnaje ZDE.

Další ocenění hráči ve vedlejších kategoriích:

- tři nejlepší senioři: Lumír Hřebík, Vratislav Kulhánek, Marie Vokrojová

- nejlepší žena: Marie Vokrojová

- nejlepší hráč do 190: Lumír Hřebík

- nejlepší hráč kategorie do 165: Pospíšilová Veronika

- nejlepší junior: Matěj Vacík

CELOROČNÍ POŘADÍ, v němž se hraje o 50 000,- Kč v TOP 10 (1. místo 7 000, 2. místo 6 500, 3. místo 6 000, 4. místo 5000, 5. místo 4 500, 6. místo 4 400, 7. místo 4 300, 8. místo 4 200, 9. místo 4 100, 10. místo 4 000) a dále se bojuje o 10 bowlingových koulí, pro hráče umístěné za TOP 10 je následující.

Nově vede žebříček Václav Rác s 517 body, na druhou pozici byl odsunut Pavel Čermák (504b) a na třetím místě se nově objevuje Jan Kolář (474b). Posledním kdo si odnese finanční odměnu za umístění v TOP 10, se nyní objevuje Vratislav Kulhánek s 345 body.

Hráči za TOP 10 umístění v žebříčku téměř až do 20. místa hrají o bowlingové koule jsou barevně označeni dle kategorií (5x hráči kat.190, 4x senioři, 1x hráč kat.165). Kompletní žebříček a celoroční pořadí je ZDE.