Nedaleko od Ostravy, vyrostl kluk, co přijel do Prahy …

Ve dnech 29. září až 1. října proběhl v Praze na centru centru Best Bowling dvanáctý, závěrečný turnaj 900Global series 2021/2022.

- KVALIFIKACE se účastnilo celkem 77 hráčů. Po šesti hrách vévodila startovnímu poli juniorka Julie Rácová s 1337 body a průměrem 202,83. Druhý v pořadí byl senior Pepa Colon a třetí Kateřina Slavíková. Společně s touto trojicí postupovalo dalších devět hráčů přímo až do finále. Běžně by z kvalifikace postupovalo dalších 24 hráčů do semifinále, ale neopravitelná technická závada na páru drah 7-8 zapříčinila, že do semifinále byl postup snížen o čtyři místa. Postupová hrana byla na 1153 bodech.

Dvacetičlenné SEMIFINÁLE prošlo též úpravou počtu postupujících a i zde postupovalo o čtyři hráče méně než je zvykem. V semifinále výkonnostně kraloval Pavel Čermák a bodově s ním překvapivě držel krok Jakub Marek a Ladislav Jirků s Miroslavem Krchem. Všichni jmenovaní měli přes 800 bodů. Podrobné výsledky semifinále naleznete v přílohách.

Poslední FINÁLE série 2021/22 bylo bez Václava Ráce, který skončil v semifinále, a mohlo přinést zápletku v celoročním pořadí. Nic takového se ale nekonalo, neb vše vysvětluje podtitulek článku „Nedaleko od Ostravy, vyrostl kluk, co přijel do Prahy“. Ve Valmezu bowlingově vyrostl a vyzrál Ondřej Trojek, který po výkonech 259, 211, 248 zvítězil. Druhé místo vybojovala Eliška Brychová a třetí se umístil Zdeněk Havlíček.

Ve vedlejších kategoriích byli oceněni:

- Nejlepší žena + hráč/ka P165, Krystina Janočková (5. místo)

- Nejlepší junior, David Mojka (24. místo)

ŽEBŘÍČEK CELOROČNÍHO HODNOCENÍ, v němž se bojovalo o 15 bowlingových koulí (11 v TOP 10, 4 za TOP 10).

TOP 10 v 900Global series: do vítězného konce dovedl boj o první místo Václav Rác. Druhé místo vybojoval Jiří Hindrák, třetí se umístila Kateřina Beštová. Dále bylo pořadí následující: Kateřina Slavíková, Petr Horáček, Josef Colon, Pavel Čermák, Tomáš Liebich, Tomáš Vacek, Lukáš Jelínek.

Tři nejlepší senioři za TOP 10: Oto Kunc, Jan Kolář, Stanislav Nejezchleba, Krystina Janočková.

- Kompletní žebříček celoročního pořadí naleznete v přílohách.