Expres zprávy

Nejbližší akce

Kontakty

  • tel: 608 862 698
  • mail: info@bowlingweb.cz
  • web: www.ablweb.cz
  • web: www.bowlingweb.cz

Partneři

Několikeré vítězství v kvalifikaci konečně zúročeno i v turnajové

pondělí 6. května se odehrál za účasti dvanácti párů pátý letošní turnaj Říčanských Iron Dvojic na herně Bowlingu Vojkov. Každá si jako obvykle v kvalifikaci odehrála šestero her na jedné, při prezentaci zvolené dráze, a to systémem Baker, tedy způsobem netradičním a tím, že spoluhráči se střídali pravidelně po každém frame. Kvartet s nejlepším součtem a to včetně 4 bodů ke každé hře coby dámského handicapu poté postoupil přímo do finále, neboť počet účastnivších se dvojic stále ještě neumožňuje odehrát plnohodnotné dvoustupňové semifinále.

Nejlépe zahráli jako již po několikáté Ladislav ŠimánekJánem Ďaďem a stali se tak oceněnými vítězi kvalifikace. Semifinále se netýkalo ani páru Michal Korbel se Štěpánem Blaškou, Jaromíra Malce st. spolu s Gabrielou Malcovou a Ondřeje KvasničkyJakubem Šarišským. Ti se však bohorovně svého práva ve prospěch Kateřiny Šponerové a Lukáše Gurgula zřekli, aby nakonec byli rádi aspoň za poslední čtvrté postupové místo do závěrečných čtyřech her.

Hrálo se tedy opět pouze jediné semifinále, kam postoupila zbylá osmička účastníků a přesně polovina, tedy čtyři dvojice se přidaly k přímo postupujícím. Ještě před vypuknutím bojů semifinálových, kdy jsou hrány čtyři hry od nuly na součet, nadto odstoupil z pracovních důvodů pár Alena Sovová a Vladimír Tančák, tudíž o finálovou účast poté přišlo pouze trio v semifinále nejméně úspěšných.

V semifinále jsou páry na dráhy nasazovány podle kvalifikačního pořadí, pro finále si již podle pořadí pro změnu volí, a ještě v jeho samotném úvodu z blíže nespecifikovaných důvodů odstoupila i dvojice původně přímo postupující a sice Lukáš GurgulKateřinou Šponerovou, takže původně první nepostupující Jiří EgertJanem Fleischmannem st. znovu z bagů vybalili bowlingové náčiní, a i oni si zahráli finálové rozuzlení. Cena útěchy za první nepostupové místo tak připadla Luďku Hrnčířovi a Martinu Kleimanovi.

Jirku Honzou nečekané prodloužení soutěžního večera motivovalo natolik, že zvládli vyválčit téměř pódiové umístění. To si však pro sebe tentokráte rezervovala šestice pánů klanu BT Notaxa, když bronzový stupínek patřil Jakubu ŠarišskémuOndřejem Kvasničkou, a to i přes to, že zahráli turnajový Nejvyšší výkon hodnoty 257 bodů, za což byli rovněž po zásluze odměněni. Stříbrný stupínek přes počáteční personální nejistotu nakonec uzmuli Jaromír Malec ml.Martinem Valou a poprvé si slávu vítězů nejen v kvalifikaci, ale i po ukončení turnaje vychutnali Ladislav Šimánek Jánem Ďaďem, když jejich finálových 829 bodů bylo nedostižných. Oceněny byli i dvojice na pátém a šestém místě, tedy Michal Korbel se Štěpánem Blaškou, respektive Jakub Novák a Tomáš Brich.

Po kvalifikaci byl opět losován zdomácnělý finanční Iron Bonus Special, ale ačkoli příliš nechybělo, ani dnes výherní výkon 135 bodů nezahrál, tudíž celý aktuální obsah měšce hodnoty 5210,- Kč je přesunut znovu na turnaj následný, jímž bude pro změnu Strašnická Iron DUOjka již ve sváteční středu 8. května na herně Strašnického Xbowlingu a kde se bude hrát díky předpokládané účasti o přibližně 5700,- Kč, což je jistojistě lákadlem solidním.

Počínaje Proseckým Iron Specialem, hraným v termínu 17. – 18. února na herně Xbowlingu Prosek Duo, jsme se opět, stejně jako roku loňského, připojili k charitativnímu projektu CHARITA BOWLING PRO EVULKU a až do jeho konání 11. května budeme z každého i opakovaného startu jakéhokoliv turnaje odkládat 50,- Kč (u turnaje dvojic 100,- Kč) a kompletní výtěžek poté předáme při konaní akce hlavní pořadatelce Vlastičce Eidernové. V loňském soutěžním ročníku se účastmi nasbíralo 12 150,- Kč během jednoho měsíce, letos je k tomu určeno zhruba dva a půl měsíce, a i vyšší počet pořádaných turnajů a již nyní byla tato výše překonána.

 Chcete-li i Vy projekt i Evulku samotnou podpořit, neváhejte a přijďte si zahrát, neboť již svou účastí přispějete na opravdu dobrou věc a nadto se pobavíte bowlingem i něco zajímavého či hodnotného můžete vyhrát. Po odehraném Proseckém Iron Specialu, dvakrát Prosecké Iron Devítce, třikrát Říčanské Iron Desítce, třikrát Prosecké Iron Desítce, třikrát Říčanskými Iron Dvojicemi, třikrát Říčanské Iron Devítce, dvakrát Strašnické Iron Devítce, dvakrát Strašnické Iron DUOjce, dvakrát Kamenické Iron Devítce, Dejvické Iron Devítce i Velikonočním Xbowling Iron Specialu jsme již na tuto akci nastřádali 39 700,- Kč.

Další, v pořadí již šestý letošní turnaj série je plánován klasicky na pondělí a sice 10. června, kam je již obsazovačka otevřena i aktualizována a všichni srdečně zváni.

Výsledky turnaje – ZDE

Průběžné pořadí série – ZDE

Sdílet na facebooku
Bowling bazar 2
Facebook
X-shop
Bowling Marketing
sportovní hry
BowlingWeb