Nevyzpytatelní nahradili ostřílené harcovníky

V sobotu 29. 9.2018 se uskutečnilo po roce velké Finále "Letní devítkové ligy" ve spolupráci s pražskými centry Xbowling Žižkov, Xbowling Strašnice, Manta Řepy a centry Xbowling Valašské Meziříčí, Xbowling Tišnov. Mezi finalisty chyběli trojnásobní vítězové Black Riders a bylo velkou neznámou, kdo si odveze letošní titul Mistra devítkové ligy.

Ostřílené harcovníky nahradilo juniorské družstvo NEVYZPYTATELNÍ, kteří s průměrem 700,91 zvítězili stylem start-cíl. Nevyzpytatelní odehráli finálový turnaj pouze o třech hráčích a hráli ve složení Lukáš Gurgul, Tomáš Liebich, Lukáš Jelínek. Poztráceli sice pár bodíků, ale v jedenácti zápasech nepoznali hořkost porážky. Se 45,5 body suverénně vítězí a odváží si Putovní pohár na centrum Xbowling Žižkov, kde mají domovskou scénu.

Pravým opakem byl boj o další dvě místa na bedně, o které bojovali v poslední hře hned čtyři družstva, některá dokonce přímo ve vzájemném duelu. Po sečtení a spočítání výsledků vyšlo najevo, že o pořadí na druhém až pátém místě rozhodovali pouhé půlbodíky a celkové skóre. Druhé místo vybojovali PRAŽSKÉ ŠUNKY s 33,5 body před FAMILY FITNESS (33 bodů). Na čtvrtém místě s 32 body se umístili RYCHTÁŘI a po prohraném duelu zbylo až páté místo na tým The Big Lebowski.

- Ceny pro nejužitečnější a nejlepší průměrové hráče si odnesli Lukáš Jelínek (Ø 273,09 – 10 bodů) a Kristína Köglerová (Ø 214,09 – 8 bodů).

- Oproti loňskému roku a jedné dosažené třístovce, bylo letos oceněno celkem pět třístovkářů (Erben, Seidl, Chytil, Jelínek, Šimánek).

- Tabulku, výsledkový servis jednotlivců a družstev s detailním rozpisem všech zápasů najdete ZDE.

Doufáme, že v příští sezóně se finále odehraje opět za plné účasti všech družstev. Všem zúčastněným děkujeme za pohodovou atmosféru a mnohdy velmi dramatické chvíle, které přinesl hrací den.

Za organizační team se loučí David Dvořáček, Martin Kostka a Jiří Marval.