Nová doba, mladí opět úřadují

Ve dnech 28. února až 2. března 2019 se uskutečnil na centru Best Bowling pod záštitou firmy EBONITE třetí turnaj osmého ročníku, turnajové série EBONITE tour. Také třetí turnaj se mohl pochlubit velmi slušným zájmem, který se pohyboval lehce pod hranicí 100 účastníků.

Kvalifikaci vévodil junior Tomáš Liebich s 1367 body následován Pavlem Krňákem (1355b) a Kateřinou Janošcovou (1354b). Všichni tři si vybojovali postup přímo do finále a s nimi postupovalo dalších 9 hráčů (Horáček, Pitaš, Beštová, Rain, Hindrák, Robertson, Sopková, Fleismann, Nosek). Březnové dlouhé bylo poměrně padavé, na přímý postup do finále bylo zapotřebí 1289 bodů. Na postup z kvalifikace do semifinále, kam postupovali hráči umístění až do 36 místa, bylo zapotřebí 1190 bodů. Díky neúčasti některých hráčů co si vybojovali postup, se nakonec postupovalo až ze 38 místa.

V semifinále to padalo Aleši Drábkovi, který na sebe upozornil výkony 219, 177, 255. Na postup do finále, bylo zapotřebí 788 bodů.

Finálová trojice her, to bylo sólo pro Annu Petákovou, která po výkonech 247,278, 221 zvítězila s finálovým součtem 776 bodů. Druhé místo vybojoval se 729 body Pavel Čermák, který byl vyhlášen nejlepším seniorem turnaje. Třetí místo na bedně vybojovala s 688 body juniorka Andrea Mazalová, ta byla zároveň vyhlášena nejlepším hráčem kategorie P190 a nejlepším juniorem turnaje.

Dalšími oceněnými ve vedlejších kategoriích byli:

- Nejlepší junior do 18 let Tomáš Liebich

- Nejlepší hráč kategorie 165, Jan Suchánek

- Nejlepší seniorka Irena Sopková

ŽEBŘÍČEK celoročního hodnocení, v němž se hraje o 20 bowlingových koulí a bowlingové vybavení v hodnotě více jak 80 000,- Kč (15 bowlingových koulí je připraveno pro hráče v TOP 15 a 5 koulí pro seniory umístěné za TOP 15) vede Libor Mach s 255 body. Na druhém místě s 238 body je umístěn Pavel Čermák a třetí s 229 body Pavel Krňák, pořadí TOP 15 uzavírá se 176 body Dominik Kratochvíl.

Pět nejlepších seniorů za TOP 15 je seřazeno v tomto pořadí: Fleischmann Jan st., Pitaš Vladimír, Stulíková Dagmar, Hindrák Jiří, Slezák Luboš. Žebříček zde.