Nová sezóna Jadranského Mixu odstartována

Druhou neděli prvního měsíce v novém roce, tedy 14. 1. 2024, se ve Frýdku-Místku na Jadranu odstartoval nový ročník oblíbeného turnaje smíšených párů Jadranský Mix. V lednové zimě a přes spoustu různých zimních nemocí se turnaj odehrál v hojném počtu pouze s jednou zdravotní omluvenkou.

I přes tu zimu, páry začaly svou rundu v dobré náladě, tedy v 10 hodin. Loňští celkoví vítězové Jana a Karel Orságovi si už v pátek 12. 1. 2024 zahráli předehrávku, aby uvolnili v druhé rundě místo náhradnímu páru. I tentokrát hráli se zdravotními problémy a jejich výsledek zní 2 413 b. Číslo nikterak závratné, ale s porovnáním s výsledky z posledního turnaje jim dávalo šanci na bednu. Ale pozor, v obou rundách nastoupili i jiní adepti na vítězství, takže nebylo nic jisté. Katka Redzinová vzala na milost tygra Davida Redzinu a první polovinu své rundy zahráli bravurně i s devítkovou Perfect game a usadili se na prvním místě. Druhou polovinu již trošku pokulhávali, ale i tak si své prozatímní první místo o pouhých 9 bodů, před Orságovými, udrželi (2 422 b.). Třetí příčku držel po první rundě třinecký pár Agáta Valíčková a Daniel Smilowski (2 176 b.).

Druhá runda začala přesně v poledne a v ní nám i tentokráte bojovalo 11 párů. V této rundě byli horkými favority na vítězství manželé Dana a Jirka Klusáčkovi, ale jak to u bowlingu bývá „bowler míní, kuželky mění“. Jejich rozjezd byl, dá se říct vlažný. Jenže všem vytřel zrak pár, který se v minulém roce nikdy nedostal do první pětice. Byli to Monika a Drahomír Krečmerovi, kteří se po první polovině vyhoupli na první místo a taky oni zahráli devítkovou Perfect game. Druhá polovina i u nich byla trošičku slabší, ale zahráli svůj „životní turnaj“ (2 421 b.) a s přehledem vyhráli druhou rundu. Druhé místo v rundě obsadili manželé Klusáčkovi (2 270 b.) a třetí místo této rundy patřilo Lence Walové a Radimu Jurečkovi (2 176 b.).

Suma sumárum jsou výsledky takové: první místo o pouho pouhý jeden bodík udrželi a v v turnaji zvítězili manželé Redzinovi, druhé místo skvěle hrající manželé Krečmerovi a třetí místo manželé Orságovi. Je vidět, že na Jadranu to manželským párům svědčí.

Kolo štěstí tentokrát přineslo radost dvojicím Agáta Valíčková a Daniel Smilowski, Milena Lesniaková a Dušan Dovhun, Lenka Pilchová a Jindřich Jung. Cena útěchy připadla Ludmile Kroulové a Vlastimilovi Zářeckému.

I tuto sezónu se budou výsledky započítávat do ročního hodnocení a i tentokrát budou na konci roku oceněny tři nejlepší páry. Do celkových výsledků se bude započítávat osm nejlepších.

Únorový Jadranský Mix se odehraje v neděli 18. 2. 2024. Obě rundy budou začínat ve svých obvyklých časech v 10 hodin a 12 hodin.