Novoroční bowlingový turnaj jednotlivců 2023

Prvním letošním turnajem jednotlivců, byla zahájena turnajová série Raketa cup 2023, která se skládá z osmi samostatných turnajů. Turnaj se hrál klasickým způsobem a zúčastnilo se jej 26 hráčů a hráček.

Kvalifikace vyzněla nejlépe pro Ondřeje Kurku, před Katkou Hejdučkovou ml. a Janem Hoschnou.

Ve finálovém klání pro 12 nejlepších z kvalifikace nezaváhal Radovan Uher a s převahou zvítězil a zopakoval loňské vítězství v tomto turnaji s celkovým průměrem 213 bodů. Stříbro si po zásluze odnesl Ondřej Kurka, který zahrál všech 8 soutěžních her přes 200 bodů. V souboji o 3.místo byl úspěšnější Martin Orálek, který pokořil o pouhou kuželku Jana Filuše mladšího (4.). Další místa obsadili, Jan Hoschna (5.), Roman Jenšovský (6.) a Katka Hejdučková ml. (7.), která si odnesla cenu pro nejlepší ženu. Za ní skončil Martin Kavan (8.), Jan Filuš st. (9.), Andrzej Bednarz (10.), Daniel Benna (11.) a Katka Hejdučková st. (12.). Nejvyšší nához zaznamenal Radovan Uher a měl hodnotu 259 bodů.

Další turnaj této série se koná 26. února a může se jej zúčastnit každý, kdo si v bowlingu jen trochu věří. Propozice a obsazovačku najdou zájemci na www.raketabowling.cz.