Novoroční Procké DUOjice v režii Irenky Strakové a Láďi Šimánka

V pondělí 2. ledna otevřel letošní turnajovou sezonu na herně Xbowlingu Prosek Duo pilotní turnaj k celoroční sérii Prosecké Popo DUOjky s názvem Novoroční Prosecké DUOjice. Po Vánočním a zejména Novoročním bujaří se přišlo protáhnout devatenáct různě poskládaných párů, každý z nich si oproti propozicím místo čtyřech her odehrál kvalifikačních her hned šest a to netradičním způsobem, když se spoluhráči střídali po každém frame. Do následného semifinále postoupila šestnáctka nejúspěšnějších a bohužel to tedy znamenalo, že trio těch naopak bodově nejstřídmějších se již v této fázi s turnajem rozloučilo.

Prvními nepostupujícími byli Lenka BlažkováBarborou Koženou a tak si dámy odnesly, mimo přívěšku s kuželkou a propisovačky jako každá účastnivší se dvojice i cenu útěchy za umístění. Ve dvou semifinálových rundách, po dalším losování bonusových odměn, odehráli hráčky a hráči další čtyři hry od nuly na součet a rovná polovina poté postoupila do finále. Pro hry semifinálové nastupovaly páry na dráhy sestupně podle pořadí kvalifikace, pro finále si již vybíraly. Celý turnaj se odehrál bez jakéhokoli pomocného handicupu, zkrátka platilo, kdo co zahrál, to se počítalo. Druhou cenu útěchy získal pár na místě celkově devátém, tedy první nepostupující a těmi byli Antonín MatějkaLukášem Vojáčkem a opravdu velmi těsně, když manželům Schönovým k postupu pomohly pouhé tři kuželky navíc. Ve finále postoupivší odehráli poslední kvartet her od nuly na součet a rozhodně se bylo na co dívat. Nejkonzistentnější výkony a hlavně vysokých parametrů předvedli Irena StrakováLadislavem Šimánkem, kteří hráli výborně již kvalifikaci i semifinále, aby ve finále svůj um korunovali součtem 889 bodů a po zásluze vítězí. Dokumentuje to i jejich Nejvyšší výkon turnaje hodnoty 267 bodů, dosáhnuvšího v semifinále i celodenní průměr, jenž se zastavil na 210, 70 bodech. Druzí pak skončili s rovněž výborným výsledkem, byť propastným rozdílem 102 bodů Jaromír MakovecVladimírem Baborovským a bronzová příčka patřila Vladimíru Mervovi a Karlu Jaškovi za 763 bodů. Hodnocená byla celá finálová osmička a sestupně tak ceny uzmuli Dušan KovaříkMartinem Palasem, Daniel HvězdaMartinem Lehkým, Luboš Slezák & Teame Habtegabriel, Bohumil BrázdaJakubem Markem i Jana Schönová a Viktor Schön.

Tento turnaj se, byť byl samostatným a nezapočítává se do nově zavedeného věrnostního, finančně dotovaného celoročního žebříčku Xbowling Iron (Wo)Man, do celkového pořadí Proseckých DUOjic však ano. Prosecká Popo DUOjka startuje ještě v lednu, byť úterý i dne posledního, tedy 31. 1.. Obsazovačka je již otevřena a tak kdokoli bude mít zájem, může se přihlásit.