O vítězství na devítce se rvali mistři Evropy

Sice menší účast než se očekávalo, ale neskutečně obsazené startovní pole bowlingovými hvězdami, to byla červencová devítka na Best Bowlingu. Potkat a zahrát si hned proti dvěma mistrům Evropy se nepoštěstí každý den.

KVALIFIKACI, ve které se hrají 4 hry, vévodil zlatý z nedávného ME 2023 mužů Jord Van Weeren. Ten zahrál dvě třístovky a měl na svém kontě 910 bodů. Byl tam i „mladej“ Liebich a ten si zřejmě řekl, když „nějaký“ holanďan hodí dvě tříkila, tak já hodím tři … Za touto dvojicí kohoutů, byla třetí v průběžném pořadí Anna Petáková.

Kvalitně obsazené startovní zapříčinilo, že na postup bylo zapotřebí 855 bodů.

V mazací pauze se losoval měšec a dvojice pro semifinálové „vyřazováky“. V měšci bylo za 229 startů již 6 870 korun, ale měšec nikdo netrefil a tak se 2. srpna bude trefovat více jak 7000 korun (obsazovačka a volná místa >>zde).

V SEMIFINÁLE se hrály nejprve vyřazovací zápasy na dvě hry a pro nikoho to nebylo lehké, byly to lité boje, ale polovina účastníků šla z kola ven.

Ve FINÁLE se hráli opět dvě hry, od nuly. Zde chytla mízu držitelka dvou zlatých medailí ze seniorského ME v Boloni Jana Marešová. Zahrála 300, 280 a favorizovaného Jorda Van Weeren, posadila na druhé místo. V těžké konkurenci vybojoval třetí místo jablonecký Petr Víšek. Ve finálové osmičce, byli oceněni za umístění Josef Colon, Tomáš Liebich, Pavel Štafa a Anna Petáková

ŽEBŘÍČEK celoročního pořadí: devátý turnaj upevnil pozici lídra v čele, ale přinesl změny na druhém a třetím místě. Jaroslav Maňásek vede s 416 body, druhý je nově Josef Colon s 386, třetí Albert Jarovský s 372 body. Do TOP 10 se vrátila Jana Marešová a brzo do ní zamíří i Petr Víšek.