Odstartovala Prosecká Popo DUOjka

Poslední lednový den, tedy v úterý 31. 1., se na herně Xbowlingu Prosek Duo odehrál úvodní turnaj nové celoroční série, a to po zkouškou zatěžkávacích Novoročních DUOjicích, Prosecká Popo DUOjka. Hraje se podle stejného schématu, kdy dvojici mohou tvořit hráčky či hráči jakéhokoli složení, nejsou nijak handicapově zvýhodněni a každý pár hraje coby jeden hráč, své hody si střídají po každém frame. Čili dvojice netradiční. V kvalifikaci každá odehraje šest her, v semifinále i poté ve finále hry čtyři.

Po svátečním devatenáctičlenném startovním poli si zahrát tentokrát přišlo dvojic dvanáct a znamenalo to tak, že z kvalifikace do následného semifinále postupovali všichni zúčastnění. Podle pořadí odehrála po mazací pauze nejprve své hry ta lepší šestka, poté ti umístění hůře. Zde se již vyselektovala konečná finálová osmička a posledními, komu se proklouznout podařilo, byl pár Tomáš Barták s Kateřinou Šponerovou se součte 704 bodů, oproti tomu rovných bodů 700 Karlu Jaškovi i Vladimíru Mervovi bohužel nestačilo. Odnesli si tak aspoň cenu útěchy.

Před zahájením finálových bojů byl ještě dekorován zpětně vítěz loňského absolutního pořadí Prosecké Xbowling Devítky Jaromír Makovec, neb na „devítkovém“ turnaji nebyl přítomen.

Ve finále se hrálo znovu od nuly, zde se podle pořadí v semifinále dráhy volilo a konečné součty zajímavě o skutečně minimum kuželek rozhodovaly o pořadí, když o místě čtvrtém, respektive pátém pro Dušana Kovaříka s Martinem Palasem před Danielem Hvězdou a Martinem Lehkým rozhodla při poměru 753 a 752 bodů skutečně jediná. 782 bodů stačilo páru Václav Kváča s Lukášem Jelínkem na pozici bronzovou a na samotné špici pořadí už se hrály průměry nad 200 bodů, stříbro získali s 805 body současně autoři Nejvyššího výkonu turnaje ještě z kvalifikace hodnoty 257 bodů Petr Ondrejec a Jan Kaňka. Vítězi byli v nabité konkurenci pánové Bohumil Brázda a Jakub Marek, když jejich finálový součet se zastavil na 807 bodech.

Turnaj byl posledním lednovým započítávaným do celoročního bonusového pořadí Xbowling Iron (Wo)man a pouze jediný hráč navštívil turnaje všechny, tím je a Hráčem měsíce ledna se stal Martin Palas.

Příští turnaj má již aktivní obsazovačku, byl však z organizačních důvodů oproti původnímu termínu z úterý 28. února přesunut na středu 8. března (OBSAZOVAČKA), kdy se se všemi budeme těšit znovu na viděnou, když ne na některých z turnajů dřívějších.