Ondra Kurka, další vítězný premiant Valašské devítky

V neděli 29. ledna 2023 jsme v Xbowlingu ValMez odehráli úvodní turnaj z bowlingové série Valašská devítka s měšcem 2023. I přes skutečnost, že několik našich pravidelných účastníků hrálo finále ABL v Praze, se nakonec do turnaje zapojil slušný počet 25 hráčů a z toho byli také 3 premianti.

Ono by se dalo říci, že těch nových tváří na Devítce bylo k vidění daleko víc, protože po více jak dvou letech na turnaj znovu zamířili Lukáš Heteil, manželé Lacigovi či kompletní sestava ABL družstva BC Valaši team. V kvalifikaci zahrál nejlépe první z nováčků Kamil Kurka (970 b.), v těsném závěsu byl druhý Dominik Pelán (967 b.) a o dalších pár bodíků zpět byl třetí Luba Matera (951 b.). Mezi nejlepších šest hráčů prvního turnajového stepu se probojovali ještě Lenka Lacigová (916 b.), David Klanica (911 b.) a Michal Cenek (898 b.).

Po skončení kvalifikace přišlo na řadu losování Měšce, ale ještě před jsme tady měli prvního šťastného hráče, kterým byl Jarda Mičkal. Z další účasti v turnaji se musel omluvit postupující Radek Skýpala a tak se Jarda stal z prvního nepostupujícího účastník semifinále. No a jdeme na ten Měšec. V třetím pořadí byla částka 272,- Kč, pro kterou si došel Tomáš Laciga, v druhém už bylo 408,- Kč a tato částka jistě potěšila Tondu Uličku. Nejvíce bylo samozřejmě v obálce č. 1, 680,- Kč a tu si s radostí odnesl Karel Pokorný.

semifinále si udržel vedoucí pozici Kamil Kurka (720 b.) a na druhé místo se vyšvihl Lukáš Vávra (717 b.). S bodovým odstupem pak byla třetí Lenka Lacigová (677 b.) a tabulkou začali stoupat Ondra Kurka (671 b.), Libor Zádrapa (668 b.) a Tonda Ulička (664 b.). Překvapením bylo vypadnutí hráče TOP šestky kvalifikace, Michala Cenka.

Samotné finále rozjeli výborně Ondra Kurka (255) a Tonda Ulička (241). Po druhé hře vedl tabulku rodinný tandem Ondra (463 b.) a Kamil (444 b.) Kurkovi a v záloze čekali na svou šanci se ziskem 437 bodů Tonda Ulička a Dominik Pelán. Závěrečná hra vůbec nevyšla Kamilu Kůrkovi (163 – 617 b.) a musel se tak smířit s konečným šestým místem. Na pátém místě skončila nejlepší žena turnaje, Lenka Lacigová (624 b.) a nebýt zpackané první finálové hry, kdo ví, na které pozici by skončila. Těsně pod branou vítězů, na čtvrtém místě, uzavřel pouť v turnaji Dominik Pelán (655 b.) a nic mu nebylo platné, že měl nejvyrovnanější výsledky ze všech finalistů. V třetí hře to totiž napadalo Liboru Zádrapovi (254 – 669 b.) a dokázal se tak prodrat před Dominika na třetí místo. A tak, jak se finále rozehrálo, tak i skončilo. Druhé místo vybojoval Tonda Ulička (679 b.) a vítězství pak při své premiéře urval Ondra Kurka (701 b.). Oba hráči tak potvrdili, že není důležité trhat rekordy v kvalifikaci, stačí ji prolézt s odřenýma ušima a pak udeřit. Gratulujeme pánové.

A to by bylo z lednové Valašské devítky s měšcem vše. K druhému turnaji série se v Xbowlingu ValMez sejdeme v neděli 26. února 2023 s tradiční předehrávkou ve čtvrtek 23.2.2023.

Upozornění pro hráče turnaje. Z důvodu zimního kempu, který končí v neděli (26.2.) po obědě, se v neděli budou hrát pouze 2 rundy. 1. runda od 15:00 hodin a 2. runda od 16:30 hodin. Domácí hráče prosíme o využití čtvrteční předehrávky (23.2.), kde je připraveno 12 míst. Můžete se začít přihlašovat, obsazovačka je již aktivní.

Díky všem za parádní bowlingovou neděli a těšíme se s Vámi brzy na viděnou.