Expres zprávy

Nejbližší akce

Kontakty

  • tel: 608 862 698
  • mail: info@bowlingweb.cz
  • web: www.ablweb.cz
  • web: www.bowlingweb.cz

Partneři

Ondra Surán si vítězství v Senioru nenechal sebrat

1. - 3. místo

 

V sobotu 8. srpna 2020 byl náš Xbowling ValMez svědkem pátého turnaje bowlingové série Senior Cup Tour ValMez. I s předehrávkou se turnaje zúčastnilo celkem 22 hráčů a z tohoto počtu hezčí pohlaví zastupovalo 7 žen.

Velký favorit turnaje Ondra Surán si v kvalifikaci pro jistotu dal restart a vyplatilo se mu to. 1150 soutěžních bodů a krásný průměr 222,67 bodu jej pasoval do pozice lídra turnaje. Druhé místo uhrál, pomalu k bowlingu se vracející, Petr Roubalík (1037 b.) a přes tisícovku se dostal také třetí Petr Bittala (1016 b.). Těsně pod touto TOP hranicí skončili také tři hráči, kteří doplnili nejlepší kvalifikační šestku. Čtvrtý skončil Víťa Hasník (988 b.), pátý byl Tomáš Frydrych (983 b.) a šestá, jako nejlepší z žen, postoupila Janča Irglová (956 b.). Mezi finálovou dvanáctku se dostala také Lenka Lacigová (883 b.), které místo přepustil odstoupivší Petr Roubalík. Prvním nepostupujícím se tak stal Láďa Horák (881 b.), kterému na finálový start chyběly pouze 2 bodíky.

Po kvalifikaci jsme pak společně vzdali hold symbolickou minutou ticha nestoru našich turnajů, Františku Foltovi, který odešel do bowlingového nebe 23. července 2020. Jeho památku uctíme také turnajem, který uspořádáme na podzim tohoto roku. Termín a formát bude upřesněn.  

Dvě finálové hry, ke kterým se klasicky přičetla jako třetí hra kvalifikační průměr, přinesly parádní podívanou. Po úvodní hře držel finálové otěže pevně v rukou Ondra Surán, o druhé místo se prali Tomáš Frydrych, Vítek Hasník a Rosťa Píka. Tři finálové ženy do souboje těch opravdu nejlepších nezasáhly, ale boj o titul hráčky turnaje sváděly Lenka LacigováJančou Irglovou. O vítězi tak rozhodla druhá finálová hra. Ondra Surán (641,7 b.) pokračoval v dvoustovkových hrách a ty jej nakonec dovedly i k druhému pokoronavirovému vítězství. Velkou stíhačku předvedl Víťa Hasník (621,2 b.), na Ondru to sice nestačilo, ale i tak vybojoval krásné druhé místo.  Hodně vydařený den potvrdil ve finále také Tomáš Frydrych (581 b.) a díky vyrovnaným hrám získal třetí místo. O hodně lepší výkon než v kvaldě předvedl ve finále Rosťa Píka (566,7 b.) a bylo z toho pěkné čtvrté místo. Mezi nejlepší se zapsal také pátý Michal Poprocký (551,3 b.) a druhou šanci chytila za pačesy Lenka Lacigová (544,3 b.), když se na celkovém šestém místě stala nejlepší ženou turnaje.

A na závěr, po vyhlášení výsledků, přišlo jedno pěkné gesto. Vítězný Ondra Surán věnoval svůj Dárkový poukaz na bowling 12. hráči ve finále, kterým byl Láďa Šmelcer. Takže těch Lucky playerů bylo tentokrát více.

Po pátém turnaji série Senior Cup Tour ValMez se do čela probojoval Petr Bittala (121 bodů) a odsunul tak na druhé místo Rosťu Kalu (120 bodů). Na třetí místo poskočil srpnový vítěz Ondra Surán a dělí se o něj s Víťou Hasníkem (oba 105 bodů). Nejlepší ženou Jana Irglová (100 bodů) na celkovém pátém místě. Kompletní pořadí po 5. turnaji si můžete stáhnout ZDE. Jen doplníme, že do celkového hodnocení hráči počítá pouze jeho 6 nejlépe bodovaných turnajů.

Ještě jedna věc nám leží na srdci. Na základě určitých indicií jsme znovu nechali hlasovat, zda v sobotu hrát postaru, jednu rundu nebo ponovu, dvě rundy. A hlasování dopadlo tentokrát jednoznačně – 100% hráčů bylo pro, abychom zachovali nový formát turnaje. Takže jak je vidět, není vše shnilé ve státě Dánském.  

Úplným závěrem děkujeme všem zúčastněným za krásnou bowlingovou sobotu a těšíme se zase za měsíc v našem Vašem Xbowlingu ValMez na první poprázdninový Senior Cup. Přesné datum je 12. září 2020 a OBSAZOVAČKA je v tuto chvíli již aktivní.

Výsledky turnaje – ZDE

Průběžné pořadí série – ZDE

Senior Cup Tour ValMez – ZDE

Váš Xbowling Team – bowling ValMez

 

Sdílet na facebooku
Bowling bazar 2
Facebook
X-shop
Bowling Marketing
sportovní hry
BowlingWeb