Ondra Surán vítězí nejen v srpnové Devítce

Předposlední prázdninovou neděli, přesněji 23. srpna 2015 proběhl v Xbowlingu Tišnov závěrečný turnaj bowlingové série Tišnovská devítka. Účast tentokrát nepatřila k nejvyšším, přesto 19 hráčů, z toho tentokrát i5 žen svedlo boje o body v posledním turnaji. Hrálo se nejen o srpnového vítěze, ale i o celkového a to večtyřech kategoriích. Ta nejprestižnější, kategorie A, byla navíc ohodnocena dvojnásobným počtem bodů.

Pozornost byla upřena především na vedoucí dvojici hráčů, Toma Malacha a Ondru Surána, jejichž bodový rozdíl byl minimální. A jak to všechno dopadlo? Pojďme pěkně popořádku. Protože se sešlo pouze 19 hráčů, organizátor použil hrací model dle propozic takový, že všichni hráči odehráli 6 kvalifikačních her a do finále postoupilo nejlepších 12 hráčů. Tady se již hrálo od nuly na součet 3 her. Průměry v Tišnovské devítceneustále stoupají díky lepšící se výkonnosti jednotlivých hráčů a tak ani 1266 bodů na 6 her nestačilo Jirkovi Glosovi k postupu do finále a tím pádem se tak stal prvním ohodnoceným hráčem večera. Tím druhým nebo spíše tou druhou byla Maruška Toronyová. I když nepostoupila, stala se vítězkou v kategorii C. Kvalifikace byla pouze vstupní branou do finále pro ty nejlepší a TOP šestka hráčů vypadala následovně. 1. Ondra Surán– 1622 bodů, 2. Pavel Homola – 1508 bodů, 3. Tomáš Malach – 1460 bodů, 4. Lukáš Chytil – 1446 bodů, 5. nováček devítky Karel Bajer – 1444 bodů a 6. byla překvapivě, ale zaslouženě Marcelka Kozlová – 1378 bodů.

Z důvodu kolísavého a nejistého počtu účastníků jsme tentokrát zrušili rautík a po delší době jsme opětlosovali v měšci. Prvním taženým a částku 200,- Kč si odnesl Luba Mlýnek300,- Kč vylosovala naše servírka Sabča Zuzce Dobešové a vítězných 500,- Kč putuje také do Třebíče díky Zdeňku Dočekalovi.Gratulujeme.

Finále, to je již souboj těch nejlepších a nejvytrvalejších, kdo z koho. Ondra Surán (ve finále 840 bodů na 3 hry) nenechal nikoho na pochybách o tom, že chce obhájit celkové prvenství a dnes byl prostě k neporažení. Pokračoval ve výkonech z kvalifikace a s velkým náskokem vybojoval nejen vítězství v srpnové Tišnovské devítce ale i v celoročním hodnocení. Druhé místo si pak uhrál rovněž výborný Pavel Homola (762 bodů), ale jak jsme psali, na Ondru to prostě dnes nestačilo. Třetí místo si vybojoval matador tišnovského bowlinguRosťa Nahodil (734 bodů). Na velice hezkém, čtvrtém místě skončil teprve čtrnáctiletý bowlingový talent Luba Mlýnek (667 bodů) a zároveň se stal vítězem kategorie B. V uvozovkách až pátý skončil při stejném výkonu jako Luba Tomáš Malach, čímž přišel o celkové vítězství. O umístění rozhodl vyšší nához. A konečné šesté místo získala nejlepší žena startovního pole, Boženka Pankivová (635 bodů). Sluší se připomenout ještě pořadí finalisty od 7. místa. Tedy sestupně, Lukáš ChytilKarel BajerZdeněk DočekalFranta Mach,Marcelka Kozlová a Ivan Torony, další nováček Tišnovské devítky.

A ještě zbývá rekapitulace statistik a konečného bodovacího žebříčku. Třístovek padlo pět, dvakrát tento výkon zahráli Ondra Surán a Pavel Homola a jedenkrát Lukáš Chytil. A nyní k výsledkům jednotlivých kategorií

Kategorie A: 1. Ondra Surán – 343 bodů, 2. Tomáš Malach – 331 bodů a 3. Pavel Homola – 316 bodů.

Kategorie B: 1. Tomáš Kubelka – 127 bodů, 2. Martin Galář – 124 bodů a 3. Jana Petráková – 115 bodů.

Kategorie C: 1. Martin Galář – 141 bodů, 2. Ivo Odehnal – 128 bodů a 3. Pavel Jelínek – 109 bodů.

Kategorie ŽENY: 1. Jana Petráková – 135 bodů, 2. Božena Pankivová – 117 bodů a 3. Zuzana Dobešová –88 bodů.

A to by tak bylo z bowlingové série Tišnovská devítka 2014 – 2015 vše a my se již všichni těšíme na 27. září 2015, kdy se opět rozjede kolotoč tohoto bowlingového klání. Ale do té doby nás všechny ještě čeká spousta jiných bowlingových akci, viz KALENDÁŘ AKCÍ. A především všem přejeme co nejlepší vstup do podzimní sezony ABL.