Ondra Trojek konečně letos vybojoval Skleněnku

Xbowlingu ValMez se v neděli 22.5.2022 přece jen za omezených podmínek a se změněným systémem dohrála květnová Valašská devítka s měšcem. Prvních 5 hráčů odehrálo svou kvalifikaci v předehrávce ve čtvrtek 19.5.2022. V neděli se pak do turnaje zapojilo dalších 22 hráčů a celkově tak o Skleněnku bojovalo 27 hráčů.

Můžeme tedy jít na kvalifikaci. Velký šok připravila všem soupeřům Dáša Kapustová (944 b.), která zahrála opravdu skvěle a zaslouženě ovládla 1. step turnaje. Mezi nejlepších šest hráčů kvalifikace se probojovali také Tomáš Helešic (919 b.), Luba Matera (913 b.), Lukáš Vávra (905 b.), Lojza Horák (888 b.) a Anička Stromšíková (876 b.). Jak jsme Vás na našich stránkách informovali v sobotu, z kvalifikace tentokrát postupovalo pouze 16 hráčů a prvním nepostupujícím, na 17. místě, byl zcela nečekaně Láďa Šmelcer (783 b.), když mu na 16. místo chyběly 2 body. Tím posledním postupujícím byl nováček naší Devítky, Peťa Hasala (785 b.).

Na řadu přišlo losování Měšce. V 3. pořadí byla částka 272,- Kč a tu si převzal Luba Matera. V 2. pořadí bylo připraveno 408,- Kč a tato částka udělala radost Žandě Pořízkové. Obálka s 1. pořadím obsahovala 680,- Kč a po vítězství v kvalifikaci druhá velká radost pro Dášu Kapustovou. Cenu Lucky player si pak převzal Dominik Pelán.

semifinále se na každou dráhu naskládali vždy 4 hráči a oproti klasickému systému mělo toto semifinále pro hráče daleko tvrdší postupové pravidlo. Polovina (8 hráčů) postoupila do finále, pro druhou polovinu (8 hráčů) turnaj skončil. Tady zařadili vyšší rychlost Ondra Trojek (687 b.) a Dominik Pelán (685 b.) a svou výkonnost z kvalifikace udrželi Luba Matera (680 b.), Rosťa Sousedík (676 b.) a Lukáš Vávra (661 b.). Obrovský souboj o zbylá 3 postupová místa svedly 4 ženy, které se naskládaly do pouhých 7 bodů. Těmi šťastnějšími byly Anička Stromšíková (617 b.), Dáša Kapustová (616 b.) a Nela Capilová (612 b.). „Smutná“ tak byla první nepostupující Dáša Capilová (610 b.).

Samotné finále rozjel skvěle Dominik Pelán (270). Po 2. hře však bylo vše jinak, do čela poskočila díky 268 bodům Nela Capilová (462) a pouhý bodík ztrácel díky vyrovnaným hrám (226 a 235) Ondra Trojek. Na 3. místo klesl Dominik (448), který nedokázal navázat na výbornou 1. hru. O vítězi květnové Devítky tentokrát rozhodla finálová vyrovnanost a tu zvládl nejlépe Ondra Trojek (701 b.). Po několika marných bojích se letos konečně dočkal svého prvního vítězství a domů si zaslouženě odváží z Devítky svou druhou Skleněnku. Skvělý finiš (255) předvedl Lukáš Vávra (693 b.), vybojoval druhé místo a po předlouhé době si vítěz z ledna 2019 zase odváží umístění na bedně. Třetí místo nakonec získala nejlepší žena turnaje, Nela Capilová (691 b.). Pro Nelu bylo čekání na piedestal nejlepších ještě delší. V červnu 2018 vybojovala nečekané 3. místo a i když její herní kvalita od té doby hodně stoupla, dočkala se opět ocenění až po 4 letech. Tady je vidět, jak těžké je na naší Valašské devítce uspět. TOP šestku nejlepších hráčů nám pak doplnili Rosťa Sousedík (683 b.), Luba Matera (645 b.) a Dominik Pelán (624 b.). Hráčkou turnaje Kategorie B se stala Dáša Kapustová (557 b.) na konečném sedmém místě.

Po 5. turnaji bowlingové série Valašská devítka s měšcem máme nového lídra v hlavní kategorii, kterým je nyní Ondra Trojek (228 bodů). Na druhém místo klesl Bob Vančík (217 bodů) a třetí místo si drží Tonda Váňa (210 bodů). Mezi ženami zůstává v čele Jarka Matochová (105 bodů) a v Kategorii B drží své vedení Dáša Kapustová (112 bodů), ale pozor, ta je díky svým zlepšeným výkonům v červnu již v kategorii A. Celkové pořadí a výsledky turnajů roku 2022 jsou k dispozici k prostudování ZDE.

Máme tedy za sebou květnovou Valašskou devítku s měšcem. K šestému turnaji série se sejdeme již v tradiční poslední neděli v měsíci, 26. června 2022. Předehrávka opět ve čtvrtek, 23.6.2022 od 18:00 hodin, OBSAZOVAČKA je v tuto chvíli již aktivní, takže se můžete začít přihlašovat. Nezapomeňte, že se hraje o DVOJNÁSOBNÝ počet bodů.

Ještě jednou se moc omlouváme za komplikace, která nám všem technika připravuje. Děkujeme Vám za trpělivost, schovívavost a krásnou bowlingovou neděli a těšíme se brzy na viděnou.