Expres zprávy

Nejbližší akce

Kontakty

  • tel: 608 862 698
  • mail: info@bowlingweb.cz
  • web: www.ablweb.cz
  • web: www.bowlingweb.cz

Partneři

Ondra Trojek potvrdil svou parádní formu

V neděli 31.7.2022 se nám uzavřela první polovina letních prázdnin a v našem centru Xbowling ValMez jsme na tento den naplánovali tradiční Valaškou devítku s měšcem. Celoroční série pokračovala již sedmým turnajem a již teď je více než jisté, že minimálně jeden hráč se hodně nahlas přihlásil do boje o Hráče roku 2022 Xbowlingu ValMez.

V červencovém turnaji se nakonec registrovalo 25 hráčů, ale je nutné také dodat, že spousta jich využila možnosti restartu a tak byly téměř všechny tři nedělní rundy zcela naplněné. Těší nás, že si cestu na náš turnaj našli další noví hráči a okruh oblastí se nám krásně rozšiřuje. A pokud si někdo myslel, že když bude méně účastníků, tak postup z kvalifikace bude snazší, tak byl rychle vyveden z omylu.

Kvalifikaci ovládl první z nováčků, olomoucký David Svák (1017 b.), který dokonale využil možností restartů a zahrál si ve všech třech nedělních rundách. Po dlouhé době přišla na Devítku Iva Fojtíková (987 b.) a hned z toho bylo aktuálně druhé kvalifikační místo. Z třetího místo si postup zajistil dobře připravený Luba Matera (949 b.), když svou první hru ozdobil třístovkou, po dvou letech k nám zavítal na Devítku čtvrtý Honza Ježek (937 b.), páté kvalifikační místo si vybojoval červnový vítěz Michal Cenek (903 b.) a o šesté místo se podělili spolufavorité turnaje, David Klein a Ondra Trojek (oba 902 b.). A hned se vrátíme k poslední větě předchozí odstavce, protože sítem kvalifikace neprošli například takoví hráči, jako Lenka Zvěřinová, Láďa Šmelcer či Mira Staněk. Štěstí se usmálo naopak na Dášu Kapustovou, když převzala poslední postupové místo od odstoupivšího Karla Macháčka a tak byl nakonec prvním nepostupujícím a smutným Radek Stoklásek.

Měšci bylo tentokrát připraveno k rozdělení 1.480,- Kč a jako první bylo taženo třetí pořadí s částkou 296,- Kč, která udělala radost Davidu Svákovi. V druhém pořadí byla připravena obálka s pěkným obnosem 444,- Kč a ta byla vylosována pro Lubu Materu. Největší radost určitě ale měla Maruška Hermanová, když byl vytažen lísteček s jejím jménem a následně ji bylo předáno 740,- Kč. Všem výhercům gratulujeme.

semifinále zařadil vyšší rychlostní stupeň Ondra Trojek (768 b.), v druhé hře zahrál druhou a poslední třístovku turnaje a s přehledem postoupil do finále z vedoucí pozice. Velmi dobře si počínala také Jarka Matochová (737 b.) a postupy si s přehledem pohlídali rovněž David Svák (722 b.), Iva Fojtíková (709 b.), Michal Cenek (699 b.) a Jarda Mičkal (694 b.), což byla TOP semifinálová šestka. S odřenýma ušima proklouzl do finále z 12. místa Luba Matera (612 b.) a oči pro pláč tak zůstaly prvnímu nepostupujícímu, Danu Handlovi (611 b.). A tento jeden bodík měl nakonec velký vliv na konečné pořadí turnaje. Proč? To se hned dozvíte.

Samotné finále rozjeli nejlépe Ondra Trojek (279), právě výše zmíněný Luba Matera (276) a Iva Fojtíková. Tradičně až druhá hra dává reálný náhled k tomu, kdo bude bojovat o Skleněnku. A tady přidal druhý kamínek do možné vítězné mozaiky Ondra (264 – 543), druhé místo si stále držel Luba (238 – 514) a bylo skoro jasné, že pokud nepřijde v třetí hře nějaký totální úlet, tak si o vítězství zahrají právě Ondra s Lubou. Iva (191 – 446) totiž ztratila a musela přepustit i průběžné třetí místo Davidu Kleinovi (266 – 466). Závěrečná třetí hra již jen dala razítko na aktuální pořadí a potvrdila postavení hráčů po druhé hře. Vítězem červencové Valašské devítky s měšcem se tak s přehledem stal zcela zaslouženě Ondra Trojek (811 b.) s parádním celodenním průměrem 250,56 bodu, výborné druhé místo vybojoval Luba Matera (740 b.) a třetí místo si zkušeně pohlídal David Klein (699 b.). Mohutný finiš vyšvihl na čtvrté místo Mojmíra Klanicu (648 b.), páté místo a vítězství v Kategorii B si ze své devítkové premiéry odvezl David Svák (645 b.) a TOP šestku uzavřela nejlepší žena turnaje, Iva Fojtíková (629 b.).

Po sedmém turnaji celoroční série Valašské devítky s měšcem si vedoucí postavení upevnil Ondra Trojek (372 bodů) a s ohledem na jeho pět nejlepších výsledků se stal prvním a horkým kandidátem na titul Hráč roku 2022 Xbowlingu ValMez. S odstupem 58 bodů a i přes tento nevydařený turnaj, se na druhé místo probojoval Láďa Šmelcer (314 b.) a odsunul tak na třetí místo Tondu Váňu (302 bodů), který má však o jeden odehraný turnaj méně. V ženách je na tom stále nejlépe Jaruška Matochová (146 bodů) a rovněž v Kategorii B je v čele stejná hráčka jako po minulém turnaji, čili Jitka Kejřová (126 bodů). Celkové pořadí a výsledky turnajů roku 2022 jsou k dispozici k prostudování ZDE.

A tímto máme uzavřenou červencovou Valašskou devítku s měšcem. Všem hráčům děkujeme za krásnou letní bowlingovou neděli a nejlepším hráčům gratulujeme. Osmý turnaj je naplánován na neděli 28. srpna 2022 s předehrávkou ve čtvrtek 25.8.2022 a OBSAZOVAČKA je již připravena. Těšíme se na Vás.

Výsledky turnaje - ZDE

Průběžné pořadí série - ZDE

Valašská devítka - ZDE

Váš Xbowling Team – bowling ValMez

Sdílet na facebooku
Bowling bazar 2
Facebook
X-shop
Bowling Marketing
sportovní hry
BowlingWeb