Expres zprávy

Nejbližší akce

Kontakty

  • tel: 608 862 698
  • mail: info@bowlingweb.cz
  • web: www.ablweb.cz
  • web: www.bowlingweb.cz

Partneři

Ondra Trojek zabojoval a vítězí v červencové Valašské devítce

Nejlepší hráči

Na neděli 25.7.2021 si Xbowling ValMez naplánoval hlavní hrací den červencové Valašské devítky s měšcem. Po početně slabším červnu již účast opět atakovala hranici třiceti hráčů. Celkem, včetně předehrávky, se do turnaje zapojilo 27 hráčů, z toho krásný počet 11 žen. A právě v předehrávce se nám představila devítka hráčů.

Nejlepší tři hráči z předehrávky se výrazně zapsaly do kvalifikace. Při své premiéře na turnaji zahrála krásných 1001 bodů Pavlína Maléřová a ujala se vedení. Velmi dobře ji však sekundovali Ondra Trojek (950 b.) a Žanda Pořízková (943 b.) a tímto doplnili vedoucí trojici. Pěkně zahrál také Radek Capil (890 b.), což byla jistotu postupu do dalších bojů.

V nedělní 1. rundě se nám představilo deset hráčů a tady kraloval Ondra Surán (1056 b.), jeden z horkých favoritů na celkové vítězství a jasně se probojoval do čela kvalifikační tabulky. Jak se nakonec ukázalo, na tento výkon již žádný z hráčů nedokázal odpovědět a Ondra si zajistil jako vítěz kvalifikace první volbu výběru dráhy pro semifinále. Jistotu postupu z této rundy, díky svým výkonům, měli také Janča Orságová (898 b.) a Jarda Mičkal (884 b.).   

Do závěrečné 2. rundy přibylo osm nových hráčů a díky čtyřem re-entry startům se tato runda zcela naplnila. Z nově příchozích zahráli nejlépe stále se lepšící Dan Handl (935 b.) a stále dobře hrající Tonda Váňa (920 b.) a zajistili si tak páté, respektive šesté kvalifikační místo za Ondrou Suránem a trojicí hráčů z předehrávky a doplnili TOP šestku kvalifikace. Během kvalifikačních bojů nám padla první a zároveň poslední TŘÍSTOVKA turnaje. Autorem byl „nečekaně“ Ondra Surán.

Jako vždy po kvalifikaci přišlo na řadu losování Měšce a na rozdělení byla připravena pěkná částka 1.240,- Kč. Obálka s částkou 250,- Kč za třetí pořadí je na recepci připravena pro Patrika Šilhavého, který si zahrál v předehrávce a v neděli nemohl dorazit. Z obálky za druhé pořadí, v níž bylo 370,- Kč, měl radost Lojza Horák. A tu největší měl jistě Láďa Krusberský, protože na něj se štěstí usmálo nejvíce a při losování se jako první pořadí vytáhl lísteček s jeho jménem. V obálce bylo pro Ládíka připraveno 620,- Kč. Cena útěchy Měšce v podobě čokoládky putovala do rukou Aničky Stromšíkové.

Zajímavé bylo vybírání drah pro semifinále. Hned tři postupující hráči (Pavla Maléřová, Radek Capil a Jarda Mičkal) se z pracovních či rodinných důvodů omluvili z účasti v semifinále a tak se štěstí z postupu usmálo na Marušku Hermanovou, Pavla Lůžu a Dášu Kapustovou, kteří tak znovu nazuli bowlingovou obuv a pokračovali v turnaji. Prvním nepostupujícím z kvalifikace se tak stal Michal Kapusta. Dokonale této šance využila Dáša Kapustová a po velmi dobrém výkonu se mohla poprvé radovat z postupu do samotného finále Devítky. Postupy a volby drah si z prvních míst zajistili suverénní Ondra Surán (771 b.) a dále pak nejlepší postupující šestku doplnili Janča Orságová (685 b.), Dan Handl (650 b.), Lojza Horák (650), Kolja Fufalko (647 b.) a Ondra Trojek (629 b.). V boji o finále opět zasáhly pracovní povinnosti a své místo ve finále musela přepustit Žanda Pořízková prvnímu hráči pod čarou a to Láďovi Krusberskému, kterému v ten den šlo štěstíčko na ruku.

Finálová dvanáctka tak byla jasná a plnou třetiny, čili čtyři, utvořily ženy (a to nemohla do finále nastoupit ještě Žaneta). Nejlépe rozjeli finále první hrou Ondra Trojek (261) a Anička Stromšíková (243). V druhé hře se pak připojili další hráči a finále začínalo pomalinku, ale jistě, gradovat. Tempo však i nadále udávala vedoucí dvojice Ondra (270) s Aničkou (265) a na třetího hráče si vytvořili náskok více jak 50 bodů. Tím třetím byl nečekaně, ale zaslouženě po hrách 222 a 230 Láďa Krusberský (cel. 452). Do hry o bednu se díky 250 bodům zařadila Inka Váňová (cel. 449) a stejný počet bodů měl i Dan Handl. Dosavadní suverén Ondra Surán se trápil (cel. 436), ale boj o bednu nevzdával. Třetí hra, jako vždy, rozhodla o konečném pořadí. Boj o vítězství se zúžil mezi Ondru a Aničku. Oba bojovali jako lev se lvicí až do konce a o vítězi nakonec rozhodl až 9. a 10. frame poslední hry. Ze své první Skleněnky se mohl začít zaslouženě radovat mladý Ondra Trojek (748 b.), který ustál velký tlak a je to pro něj první velké vítězství v nějakém z turnajů v Xbowlingu ValMez. Velká gratulace, Ondro. Druhé místo a titul nejlepší ženy turnaje tak získala Anička Stromšíková (700 b.) a na svou čtvrtou Skleněnku si musí počkat. A čeká již od února 2017, kdy byla také naposledy mezi nejlepšími třemi hráči Devítky. Tady je jasně vidět, jak těžké je vůbec se probojovat mezi nejlepší hráče turnaje. I tady právem patří Aničce gratulace. Se zarputilostí sobě vlastní vydřel díky poslední hře nakonec třetí místo Ondra Surán (681 b.) a zkompletoval tak svou letošní „medailovou“ sbírku z Devítky. Tři odehrané turnaj a 1x první, 1x druhý a 1x třetí. Klobouček, Ondro. Samozřejmě, že turnaj nebyl jen o těchto třech hráčích. Po roce se na naší Devítce představila Jindřiška Váňová (657 b.) a prožila výborný návrat. Celkové čtvrté místo a vítězství v Kategorii B. Jak je důležité, hrát vyrovnané hry, předvedl Víťa Hasník (654 b.) a bylo z toho pěkné páté místo. I když třetí místo po druhé finálové hře Láďa Krusberský (634 b.) neudržel, tak jej zařazení do TOP šestky jistě musí těšit. Samozřejmě, že naše gratulace patří i těmto hráčům. A nejen jim. Patří všem hráčům a účastníkům červencové Valašské devítky s měšcem. Za sportovní výkony a za skvělou atmosféru během celého turnaje.

Po třetím turnaji je v čele hodnocení Kategorie A Ondra Surán (143 bodů), druhý je Ondra Trojek (134 bodů) a třetí je Kolja Fufalko (119 bodů). Mezi ženami se o vedení dělí Dáša KapustováMaruškou Hermanovou (obě 63 bodů) a Dáša je navíc průběžně nejlepší i v kategorii B (66 bodů).

Máme tedy úspěšně odehraný třetí letošní Valašskou devítku s měcem v letošním roce. Čtvrtá je naplánovaná na neděli 29. srpna 2021 s předehrávkou ve čtvrtek 26.8.2021. OBSAZOVAČKA je v tuto chvíli již připravená. Díky všem za krásnou bowlingovou neděli a přejeme hezkou a pohodovou druhou polovinu prázdniny a těšíme se s Vámi v našem centru Xbowling ValMez brzy na viděnou.

Valašská devítka - ZDE

Výsledky turnaje - ZDE

Váš Xbowling Team – bowling ValMez

Sdílet na facebooku
Bowling bazar 2
Facebook
X-shop
Bowling Marketing
sportovní hry
BowlingWeb