Expres zprávy

Nejbližší akce

Kontakty

  • tel: 608 862 698
  • mail: info@bowlingweb.cz
  • web: www.ablweb.cz
  • web: www.bowlingweb.cz

Partneři

Ondřej Kvasnička vítězem březnové Říčanské Iron Desítky

Ve čtvrtek 21. března se odehrál letošní v pořadí třetí turnaj celoroční série Říčanské Iron Desítky na herně Bowlingu Vojkov. Byť ještě několik hodin před konáním obsazovačka praskala plností ve švech, konečná realita byla o dost smutnější, když si nakonec na tentokráte provařeném sportovním mazacím modelu SPORT 3-1 přišlo zahrát 27 hráček a hráčů.

Ti si tradičně odehráli na při prezentaci vybraném páru drah pět kvalifikačních her, aby poté třináctka nejlepších měla zajištěný postup do finále. Dalších osm v pořadí má pak šanci postoupit rovněž v dodatkovém Desperátu, kde jsou účastníci na dráhy sestupně nasazeni a hrají jednu hru výjimečně bez tréninku a byť stále americkým způsobem jako celý tento turnaj kategorie B, bez jakýchkoli pomocných handicapů. Trio nejšťastnějších má pak právo finálového postupu. Těmi pro tentokráte byli Albert Jarovský, Jakub Šarišský a Jiří Mareš, oproti tomu prvním nepostupujícím se stal Tomáš Rathouský, a tak si alespoň odnáší cenu útěchy stejně jako první nepostupujícíkvalifikace a sice Stanislav Dohnálek.

Ve finále se poté hrají závěrečné dvě hry od nuly na součet, ovšem nadto s hrou třetí coby průměrem z kvalifikace. Zde si již podle pořadí postupující dráhy opět volí a nejlepší ruku či volbu měl nakonec Ondřej Kvasnička, když zazářil zejména výkonem 257 bodů, jímž se stal současně i oceněným držitelem Nejvyššího výkonu a posléze i ovládl součtem 653 bodů celý březnový turnaj. Stříbrný končí oceněný vítěz kvalifikace Richard Nosek s 634 body a bronzový stupínek vybojoval úspěšný Lucky Loser Albert Jarovský s jednou kuželkou chybějící součtu 600 bodů. Do oceňované osmičky nejlepších patřili dále Ivan Síbrt, Lukáš Gurgul, Josef Colon, Jakub Šarišský a Jaromír Malec st. Těsně za ním poté končí Nejlepší žena turnaje Jana Marešová, ocenění za triumf ve dvou doplňkových výkonnostních kategoriích P165 a P150 potom patřilo Jiřímu Marešovi a Stanislavu Dohnálkovi.

V pauze mezi Desperátem a finálovým rozuzlením proběhlo losování finančního Iron Bonus Speciálu, majícího hodnotu 3060,- Kč a neboť tažených 138 bodů zahráli svorně Bohumil Brázda i Petr Eliáš st., oběma připadl podíl ve výši 1020,- Kč. Ta samá cifra byla převedena na turnaj následný, jímž by měla být v neděli 24. března na herně Bowling & Billiardu Dejvice březnová Dejvická Iron Devítka.

Příští turnaj této série se bude konat ve čtvrtek 18. dubna a obsazovačka tam je již otevřena i aktualizována. Upraven je však počet hracích míst v závěrečné kvalifikační rundě, neboť experiment s pěticí hráčů na páru drah jal se býti z časových důvodů nevyhovujícím, byť jsme tím chtěli hráčům aspoň trochu vyjít vstříc, neboť jen malé procento účastníků má zájem hrát v kvalifikačních rundách dřívějších než závěrečné a herna či počet drah bohužel není nafukovací. Vracíme se tak od dubnového turnaje ke standartnímu počtu dvou hráčů na každé dráze. S volbou mazacího model zůstáváme u sportovního, ovšem přecházíme na dlouho nepoužitý SPORT 2-1.

Počínaje Proseckým Iron Specialem, hraným v termínu 17. – 18. února na herně Xbowlingu Prosek Duo, jsme se opět, stejně jako roku loňského, připojili k charitativnímu projektu CHARITA BOWLING PRO EVULKU a až do jeho konání 11. května budeme z každého i opakovaného startu jakéhokoliv turnaje odkládat 50,- Kč (u turnaje dvojic 100,- Kč) a kompletní výtěžek poté předáme při konaní akce hlavní pořadatelce Vlastičce Eidernové. V loňském soutěžním ročníku se účastmi nasbíralo 12 150,- Kč během jednoho měsíce, letos je k tomu určeno zhruba dva a půl měsíce, a i vyšší počet pořádaných turnajů a již nyní byla tato výše překonána.

Chcete-li i Vy projekt i Evulku samotnou podpořit, neváhejte a přijďte si zahrát, neboť již svou účastí přispějete na opravdu dobrou věc a nadto se pobavíte bowlingem i něco zajímavého či hodnotného můžete vyhrát. Po odehraném Proseckém Iron Specialu, Prosecké Iron Devítce, dvakrát Říčanské Iron Desítce, dvakrát Prosecké Iron Desítce, Říčanskými Iron Dvojicemi, Říčanské Iron Devítce, Strašnické Iron Devítce, Kamenické Iron Devítce i Dejvické Iron Devítce jsme již na tuto akci nastřádali 20 450,- Kč.

Výsledky turnaje – ZDE

Průběžné pořadí série – ZDE

Sdílet na facebooku
Bowling bazar 2
Facebook
X-shop
Bowling Marketing
sportovní hry
BowlingWeb