Ondřej Michal měl nabito ostrými

Osmdesát šest účastníků, se objevilo ve startovní listině závěrečného (desátého) turnaje ze série EBONITE tour 2019. Listopadový turnaj se hrál na dlouhém mazacím modelu a padala překvapivě vysoká čísla, zaznamenána byla i jedna PERFECT GAME tentokráte v podání Jaroslava Lorence.

KVALIFIKACI vévodil Pavel Čermák s 1421 bodem (Ø 236,83) a za ním se umístil Lukáš Homola (1354b, Ø 225,67) a Anna Petáková (1290b, Ø 215 + 10 hdc). Všichni tři si vybojovali postup přímo do finále a s nimi postupovalo dalších 9 hráčů (Mazalová, Pitaš, Lorenc, Krňák, Bešík, Nosek, Čikeš, Soukup, Rain). Hranice postupu do finále byla na 1237 bodech.

Na postup z kvalifikace do semifinále, kam postupovali hráči umístění až do 36 místa, bylo zapotřebí 1176 bodu (minule 1179b). Celkem tradičně na semifinále nedorazili někteří hráči a postupovalo se z řady náhradníků až do 40. místa.

SEMIFINÁLE, to byla parketa pro juniora Tomáše Liebicha, který zahrál průměr 230,33 a s 910 body postupoval z prvé pozice. Poslední z dvanáctky postupujících musel mít na svém kontě 809 bodů.

Účast ve finále letos již podruhé odřekl Pavel Čermák a tak ve FINÁLE bylo o jednoho z favoritů méně a finále bylo doplněno o Milana Jindřiška. Říjnový „třístovkář“ Ondřej Michal si tentokráte výborně načasoval formu a po výkonech 234, 215, 259 si na své konto připisuje prvé letošní vítězství. Druhé místo vybojoval Richard Nosek a třetí se umístil Tomáš Liebich.

Dalšími oceněnými ve vedlejších kategoriích byli:

- nejlepší senior – Jan Kolář (2. místo)

- nejlepší junior – Tomáš Liebich (3. místo

- nejlepší juniorka – Andrea Mazalová (13. místo)

- nejlepší hráč výkonnostní kategorie P165 – Karolína Černíková (19. místo)

ŽEBŘÍČEK celoročního hodnocení, v němž se hrálo o 15 bowlingových koulí za umístění v TOP 15 a o 5 bowlingových koulí dostal konečnou podobu.

- Vedoucí pozici udržel seniorský matador Stanislav Nejezchleba s 582 body. Druhé místo vybojoval Tomáš Liebich s 562 body a třetí v pořadí je Pavel Čermák s 547 body.